Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Rodzaje bezprzewodowych wkładek dousznych Fit

bezprzewodowe wkładki douszne
 |  Artykuł sponsorowany  |  Technologia i IT

Bezprzewodowe słuchawki douszne to przenośne typy słuchawek. Są bardzo popularne na rynku ze względu na swoją lekką konstrukcję. Co więcej, wkładki douszne nie zajmują tyle miejsca, co tradycyjne słuchawki.

W tym artykule omówimy wszystko, co może pomóc w wyborze najlepszego rozmiaru i stylu wkładek dousznych.

Więc czytaj dalej.

Rodzaje wkładek dousznych Fit

Istnieją cztery klasyczne wzory wkładek dousznych oparte na dopasowaniu. Każda marka ma swój własny projekt obudowy i stylizacji, ale jeśli chodzi o dopasowanie do ucha, wszystkie są klasyczne.

Tutaj omówimy każdy z nich, abyś mógł wybrać, który pasuje do Twojego stylu.

Standardowe słuchawki douszne

Standardowe wkładki douszne są najczęstszą konstrukcją do dopasowania. Jest to dość proste i łatwe w noszeniu urządzenie z dołączonym małym głośnikiem, który można łatwo regulować na uchu zewnętrznym.

Jeśli dobierzesz odpowiedni rozmiar i uda Ci się dopasować go do ucha, to na pewno nie wypadnie tak łatwo.

Jednak głośniki na uchu zewnętrznym nie zapewnią wysokiej jakości dźwięku, co może być nieco gorączkowe dla tych, którzy chcą je nosić przez długi czas.

Co więcej, możesz spodziewać się, że nie ma redukcji szumów i podczas korzystania z nich będziesz mógł słyszeć niektóre niechciane hałasy/głosy z zewnątrz.

Słuchawki douszne

Wkładki douszne posiadają specjalny rodzaj silikonu lub pianki na końcówkę, którą można regulować wewnątrz otworu. Znalezienie odpowiedniego dla siebie może być trochę trudne, ponieważ każdy ma różne rozmiary otworów na uszy, takie jak huawei freebuds pro 2.

Jednak firmy produkujące wkładki douszne oferują trzy rozmiary końcówek, dzięki czemu użytkownik może dopasować je do ucha. Co więcej, sugeruje się, aby spróbować założyć je przed zakupem, ponieważ może być bardzo niewygodne, jeśli nie ma odpowiedniego rozmiaru.

Jeśli rozmiar jest wystarczająco dobry, aby zmieścić się w uchu, może zapewnić niesamowitą jakość dźwięku, a dzięki uszczelnieniu na uchu może być trudno słuchać głosów wokół ciebie.

Jednak może to być trochę niewygodne, ponieważ mieści się w uchu i można go łatwo zakryć wypadnięciem z ucha. Dlatego osoby dbające o higienę nie polecają ich.

Wokół wkładek dousznych

Słuchawki douszne wokółuszne zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nie mieściły się bezpośrednio w uchu.

Na górze zainstalowany jest głośnik, a wokół ucha znajduje się przedłużka. Taka konstrukcja uniemożliwia wypadanie słuchawek z ucha. Jednak noszenie ich przez dłuższy czas może być czasem bolesne, ponieważ wywierają one ciągły nacisk na ucho.

Co więcej, pomaga również zapewnić niesamowitą jakość dźwięku, ale także pozwala słuchać otaczającego głosu.

Więc jeśli jesteś osobą, która lubi cieszyć się muzyką, a także obserwować, co dzieje się wokół ciebie, może to być najlepszy wybór dla Ciebie.

Słuchawki douszne na przewodnictwo kostne

Przewodnictwo kostne jest jak dotąd najbardziej nietypowym rozwiązaniem, ponieważ nie ma głośników do otworu ucha i nie usłyszysz z nich nic z otworu ucha.

Został zaprojektowany w taki sposób, że można go regulować wokół ucha, bardziej jak za uchem, i skąd głośnik wibruje w kości czaszki i wysyła muzykę bezpośrednio stamtąd.

Ponieważ mieści się za uchem, w zasadzie na czaszce, nie ma obaw o to, czy będzie pasować, czy nie. Ponieważ nie ma dużych różnic w wielkości czaszki. Tyle, że rozmiar nie pozwala spaść, dzięki czemu można z nich korzystać podczas treningu.

Tak naprawdę nie zapewnia jakości dźwięku, ponieważ cała muzyka i dźwięk, który słyszymy, pochodzi z wibracji kości czaszki. Co więcej, możesz słyszeć hałas z zewnątrz, ponieważ nic nie zakrywa ucha. Więc to wszystko zależy od ciebie, jeśli chcesz otaczającej świadomości bardziej niż zwykle.

Dolna linia

Istnieją różne rodzaje wkładek dousznych według dopasowania, ale zależy to od tego, co jest dla Ciebie wygodne. Wszystko zmienia się w zależności od ich dopasowania, niezależnie od tego, czy chodzi o jakość dźwięku, czy o strefę komfortu.


Artykuł nie jest sponsorowany przez markę Huawei