Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak wybrać laptopa do programowania?

laptop do programowania
 |  Artykuł sponsorowany  |  Technologia i IT

Posiadanie funkcjonalnych narzędzi jest ważne w każdym zawodzie, a jeśli jesteś programistą, musisz poświęcić trochę więcej uwagi temu, czego używasz.

Bycie programistą nie jest łatwym zadaniem. Musisz skupić się na każdym możliwym szczególe, na każdym wierszu kodu, a jest jeszcze gorzej, gdy dostaniesz błąd w swoim programie.

Ponadto może być gorzej, jeśli nie masz wygodnego systemu lub laptopa do pracy. Specyfikacje i funkcje laptopa mają duży wpływ na programistę:

Tj.

  • Twarde lub hałaśliwe klawisze klawiatury mogą być szkodliwe
  • Słaby procesor może spowodować awarię systemu
  • Niski taran może zawiesić system
  • Zły ekran może mieć duży wpływ na oczy

Tutaj omówimy każdą z tych specyfikacji jeden po drugim i dowiemy się, jak wybrać najlepszy laptop do programowania.

Baran

Ram pomaga uruchamiać wiele programów jednocześnie, to jak słuchanie piosenki i praca w tym samym czasie. Jednak dla programistów jest to trochę więcej, ponieważ muszą uruchamiać wiele programów do swojej pracy.

Ilość pamięci RAM różni się w zależności od dewelopera. Dla początkujących nie jest ważne, aby mieć dużo, ponieważ będą uruchamiać małe programy i kompilatory w swoim systemie, więc 4 GB pamięci RAM będzie do tego wystarczające.

Ale jeśli przejdziemy do średniozaawansowanego programisty, który uruchamia wiele programów, takich jak emulatory, maszyny wirtualne i IDE, aby uruchomić ciężki program, musi on mieć co najmniej 8 GB pamięci RAM.

Wymagania stają się jeszcze wyższe dla twórców gier, ponieważ tworzą i uruchamiają ciężkie programy, a także środowiska gier, poziomy gier i nie tylko, co wymaga co najmniej 16 GB pamięci RAM.

Edytor

Procesor to mózg systemu. Ten składnik zapewnia instrukcje dla całej płyty głównej, a także moc niezbędną do działania zgodnie z zaleceniami.

Wymagania dotyczące procesora różnią się również w zależności od typu programisty. Programista WWW, który nie musi używać wielu programów poza edytorem kodu i kompilatorem, może używać procesora Intel i3, który jest dość prosty i dostępny w przystępnej cenie.

Dla tych, którzy pracują z ciężkimi kompilatorami i rozwijają ciężkie programy, zaleca się zakup i5 lub i7, ponieważ muszą przenosić się z okna na okno i poprosić o bardziej wydajną pracę procesora.

Jeśli chodzi o twórców gier, przechodzi on na wyższy poziom, ponieważ muszą częściej przesuwać okna i jednocześnie testować swoją grafikę i gry.

Żonglowanie między wieloma oknami i wykonywanie wielu programów może być trochę trudne dla procesora, jeśli nie używasz procesora i7 lub i11.

Klawiatura

Programista do zawód, w którym naprawdę trzeba żyć niekończące się godziny pisania na klawiaturze. Nie ograniczaj się, tylko o klawisze, także i najgorszy rozmiar, komfort, ale tylko o klawisze fun.

Klawiatura jest również dostępna w różnych odmianach dla programistów. Jeśli będziemy trochę bardziej konkretni, istnieje klawiatura dla programistów, która nazywa się ergonomiczną klawiaturą. Jest w zasadzie zbudowany dla programistów i ma wiele różnych odmian. Dlatego wielu hakerów również preferuje takie rodzaje klawiatur.

Jednak niektórzy programiści wolą klawiaturę w laptopie, ponieważ daje ona idealną wygodną podkładkę pod nadgarstek, z lub bez numlocka, do którego użytkownik łatwo się przyzwyczai.

Ale kiedy się do tego przyzwyczai, trudno jest zmienić bieg na innej klawiaturze, dlatego lepiej jest przyzwyczaić się do prostej klawiatury, która zapewnia nie tylko wygodę, ale także szybkość.

Wyświetlacz

Ponad pół dnia spędzasz przed ekranem laptopa, gdy jesteś programistą. Dlatego ważne jest, aby uzyskać najlepszy ekran, który nie obciąża tak bardzo naszych oczu.

Najlepszy rozmiar ekranu to około 15 cali, ale możesz pracować w 13 lub 14, jeśli szukasz czegoś mniej.

Wyświetlacz 4k HD jest ważny dla programisty, ponieważ musi sprawdzać najdrobniejsze szczegóły w grafice, ale jeśli myślisz o małej, ale taniej, Full HD będzie działać dobrze.

Dolna linia

Z dobrych narzędzi można uzyskać świetną robotę. Jeśli nadal szukasz dobrego laptopa, Matebook 16s i5 lub Macbook Pro mogą mieć wszystko, czego potrzebujesz, aby przyspieszyć zadania programistyczne.


Artykuł nie jest sponsorowany przez markę Huawei