© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Technologia
  • Samodzielne zameldowanie w hotelach - wady i zalety tego rozwiązania

Samodzielne zameldowanie w hotelach - wady i zalety tego rozwiązania

zameldowanie w hotelu
 |  Artykuł partnera  |  Technologia

Właściciele hoteli oraz apartamentów stoją przed dużym wyzwaniem – muszą odpowiedzieć na współczesne potrzeby gości, którzy coraz chętniej korzystają z nowoczesnych rozwiązań. Nowe oczekiwania to efekt m.in. ogromnej popularności smartfonów i ogólnie pojmowanej cyfryzacji, która stała się nieodzownym elementem naszej codzienności. Wśród rozwiązań, z których mogą korzystać, są m.in. zamki elektroniczne na kod. To dzięki nim możliwe jest dokonywanie samodzielnego zameldowania i wymeldowania w danym hotelu - i to bez obecności recepcji. Dlaczego warto postawić na to rozwiązanie?

Samodzielne zameldowanie – współczesne możliwości

Hotele coraz chętniej wprowadzają do swojej oferty możliwość samodzielnego check-in’u. Współcześnie spotkać się możemy z:

  • Kluczami pod wycieraczką – zdecydowanie najbardziej niebezpieczne rozwiązanie, które obarczone jest dużym ryzykiem kradzieży i włamań. Co więcej – w ten sposób umożliwiamy dorabianie kluczy nieproszonym gościom, co nie wpływa pozytywnie na zadowolenie i poczucie bezpieczeństwa (zarówno klientów, jak i personelu).
  • Skrytki – tani, popularny, nieco bezpieczniejszy sposób, który nadal związany jest z ryzykiem dorobienia kluczy przez gości. Co istotne – zamki w skrzynkach przez lata pozostają takie same, przez co goście, którzy byli już wcześniej zameldowani, mogą bez problemu dorobić klucz i dostać się do Twojego apartamentu.
  • Zamek na PIN – zdecydowanie najbezpieczniejsze rozwiązanie, które bazuje na indywidualnie nadawanych, czterocyfrowych kodach, które następnie wprowadza się na panelu, otwierającym drzwi do np. apartamentów. Cały proces odbywa się bez udziału recepcji.

Zalety samodzielnego zameldowania

Opcja samodzielnego zameldowania i wymeldowania niesie jedną, zasadniczą zaletę – elastyczność, która ma na celu zadowolić gości. Nowy sposób odciąża bowiem recepcję z czasochłonnych i żmudnych obowiązków, które często utrudniają szybką obsługę lub konieczność rozwiązywania nagłych problemów. Goście w ten sposób nie są już uzależnieni od pracy personelu, co zapewnia im więcej możliwości w obszarze podróżowania i zwiedzenia (również w niestandardowej porze).

Następnie – stosowanie nowych technologii, samo w sobie, jest wartością dodaną, którą doceniają goście. Jak się okazuje - Ci, dużo chętniej korzystają z nowoczesnych rozwiązań, doceniając odwagę w testowaniu automatyzacji. Przez wielu może być to tożsame z wartością, wyróżniającą, nas na tle konkurencji.

Trzecią zaletą jest fakt, że kody nie wymagają instalowania aplikacji lub oprogramowania na urządzeniach mobilnych. Klienci ochoczo podchodzą do faktu, że nie muszą podejmować dodatkowych, złożonych kroków – zwłaszcza, jeśli wiązałyby się to z koniecznością podawania swoich danych lub udostępniania smartfonów. Kody dostępowe nadaje się bowiem poprzez powiadomienia SMS lub za pośrednictwem maili.

Czwartą zaletą jest wspomniane już bezpieczeństwo, które stanowi za filar elektronicznych zamków i ich zdalnej obsługi. Dzięki indywidualne nadawanym, zmiennym cyfrom, do apartamentu nie dostaną się obce osoby (chyba, że wcześniej otrzymają kod). Co więcej – gdyby doszło do wycieku informacji, możliwa jest szybka zmiana dostępu, wprowadzając nowe ciągi cyfr w tzw. czasie rzeczywistym. Więcej o bezpieczeństwie przeczytasz w artykule na Setpin.pl.

Wszystkie te zalety zwieńcza brak bariery językowej, która bywa kłopotliwa gdy gość nie zna angielskiego i próbuje porozumiewać się swoim ojczystym językiem. Więcej o zaletach i możliwościach przeczytasz na blogu Setpin.pl.

Wady samodzielnego zameldowania

Podstawą i często wymienianą wadą systemów, umożliwiających samodzielne zameldowanie/wymeldowanie gości, jest brak interakcji. 

Wiele hoteli uważa, że brak bezpośredniej obsługi może negatywnie wpłynąć na zadowolenie klientów, którzy czują, że zostali „pozostawieni sami sobie”. W rzeczywistości jednak wielu klientów doceni tą elastyczność, z jednoczesnym pominięciem np. niezbędnych formalności lub oczekiwania na obsługę recepcji. Co więcej – nie każdy lubi interakcję z obsługą, która bywa kłopotliwa pod kątem np. językowym lub komunikacyjnym. Można więc wysnuć wniosek, że pominięcie pierwszego kontaktu niekoniecznie wpłynie negatywnie na odbiór całego hotelu.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry