© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


6 najlepszych wtyczek do optymalizacji obrazu WordPress

WordPress
 |  Artykuł partnera  |  Technologia

Obrazy mogą poprawić wrażenia w Twojej witrynie, wyróżnić Twoją markę i zapewnić dodatkowe zasoby do wykorzystania w promocji. Jednak niepotrzebnie duże obrazy mogą przyspieszyć ładowanie strony, co negatywnie wpływa na SEO i powoduje frustrację odwiedzających. Możesz złagodzić te problemy i cieszyć się wszystkimi korzyściami, jakie oferują obrazy, optymalizując obrazy. Odbywa się to poprzez zmniejszenie rozmiaru obrazu i sposobu, w jaki witryna obsługuje ładowanie obrazu. Proces może być czasochłonny, jeśli jest wykonywany ręcznie, ale użytkownicy WordPressa mogą skorzystać z wtyczek WordPress optymalizujących obraz, aby usprawnić swoje wysiłki.

6 najlepszych wtyczek do optymalizacji obrazu WordPress

Smush

Smush to najpopularniejsza wtyczka do optymalizacji obrazu dostępna dla WordPress. Stosuje kompresję bezstratną (co oznacza, że ​​z pliku obrazu nie jest usuwana żadna jakość), aby zmniejszyć rozmiar obrazu do 5 MB, pojedynczo lub zbiorczo. Podejmuje również inne środki w celu poprawy wydajności strony, w tym leniwe ładowanie i automatyczną zmianę rozmiaru.

Smush to łatwa wtyczka dla początkujących. Jeśli zainstalujesz tę wtyczkę na istniejącej witrynie, wszystko, co musisz zrobić, aby ją włączyć, to przejść do ustawień wtyczki. Następnie zoptymalizuje wszystkie istniejące obrazy. Wszelkie nowe obrazy, które prześlesz, będą również automatycznie optymalizowane, o ile wtyczka jest zainstalowana.

Darmowa wersja Smush i jej płatny towarzysz, Smush Pro, to doskonałe wszechstronne opcje dla większości użytkowników WordPressa, którzy chcą skompresować swoje obrazy, ale nie mają czasu na samodzielne skompresowanie każdego obrazu. Smush Pro (6 USD miesięcznie) zmniejsza rozmiary plików bardziej niż darmowa wersja, a także usuwa ograniczenia rozmiaru plików (darmowa wersja ogranicza do obrazów poniżej 1 MB).

Optimus

Jeśli problemem jest przepustowość, Optimus optymalizuje przesłane obrazy WordPress do 70%. Wtyczka robi to, wysyłając pliki obrazów na serwer Optimus i zwracając nowe, mniejsze wersje do wykorzystania w Twojej witrynie. Ta kompresja jest bezstratna i nie zmienia jakości obrazów. Wymaga również pracy nad kompresowaniem obrazów z własnego serwera.

Optimus to narzędzie typu hands-off — automatycznie przetwarza obrazy, gdy są one przesyłane do witryny WordPress, poprawiając w ten sposób wydajność witryny bez wysiłku z Twojej strony. Masz możliwość zatrzymania automatycznej optymalizacji, jeśli chcesz.

Oprócz wersji darmowej Optimus oferuje dwie wersje płatne: Optimus HQ (29 USD rocznie) i Optimus HQ Pro (149 USD rocznie). Obie wersje płatne umożliwiają połączenie HTTPS z serwerem kompresji Optimus, konwersję obrazów WebP i dostęp do API programisty. Optimus HQ Pro jest lepszy dla tych, którzy zarządzają wieloma witrynami, ponieważ zapewnia licencję dla wszystkich witryn klientów.

EWWW Image Optimizer

Wtyczka EWWW Image Optimizer działa podobnie do naszych dwóch pierwszych rekomendacji, ponieważ automatycznie optymalizuje obrazy przesyłane do witryny, a ponadto masz możliwość optymalizacji wcześniej przesłanych obrazów JPG pojedynczo lub zbiorczo. Kompresja EWWW jest bezstratna.

Ale EWWW ma kilka dodatkowych korzyści, które go wyróżniają. Wtyczka pozwala na nieograniczone rozmiary plików, więc nie musisz się martwić o duże, nieskompresowane obrazy. Dodatkowo wersja premium API może obsługiwać pliki PNG, GIF i WebP, co jest świetne w przypadku witryn zawierających wszystkie te typy plików. Wreszcie, EWWW Image Optimizer ma zespół wsparcia, który odpowiada na wszystkie pytania, w tym te od bezpłatnych użytkowników.

ShortPixel Image Optimizer

Wtyczka Freemium do optymalizacji obrazu ShortPixel oferuje dwa różne rozwiązania kompresji obrazu, bezstratną i stratną. Kompresja stratna oznacza, że niektóre dane są usuwane z pliku, co skutkuje znacznie mniejszymi plikami, ale nieco niższą jakością obrazu. Jeśli chcesz wybrać jedną z tych metod, wypróbuj ShortPixel.

Jedną z najlepszych części tej wtyczki jest to, że przechowuje oryginalną kopię obrazu, co ułatwia przywrócenie w razie potrzeby. Ma również inne drobne korzyści, w tym konwersję CMK do RGB i skalowanie obrazu. Ponadto ShortPixel umożliwia kompresję plików JPG, PNG, GIF, WebP, AVIF i PDF bez ograniczeń rozmiaru.

ShortPixel pozwala użytkownikom zoptymalizować 100 obrazów miesięcznie za darmo i pobiera miesięczne opłaty za dodatkowe obrazy. Na przykład możesz zapłacić 3,99 USD miesięcznie za 7000 obrazów miesięcznie, 8,33 USD miesięcznie za 16 000 obrazów miesięcznie i tak dalej.

Compress JPEG & PNG Images

Kompresuj obrazy JPEG i PNG automatycznie optymalizuje pliki JPG i PNG, integrując się z usługami kompresji obrazu TinyJPG i TinyPNG. Narzędzia te analizują zawartość obrazu i wybierają najlepszą strategię kompresji bez pogarszania jakości obrazu. Ta kompresja obejmuje redukcję lub eliminację metadanych, rozpraszanie artefaktów i usuwanie zbędnych danych.

Kompresja obrazów JPEG i PNG automatycznie zoptymalizuje wszystkie obrazy przesyłane w tle, a także obrazy już przesłane do Twojej witryny. Dostępne są również opcje wtyczek, aby zachować określone metadane w obrazach, takie jak prawa autorskie i geolokalizacja, a także konwerter CMYK na RGB i brak ograniczeń rozmiaru plików. Jednak jesteś ograniczony do około 100 zdjęć miesięcznie za darmo. Następnie będziesz potrzebować płatnego konta.

Imsanity

Jeśli szukasz wtyczki do optymalizacji obrazu, która zmienia rozmiar zamiast kompresować, wypróbuj Imsanity. Ta bezpłatna wtyczka zmienia wymiary obrazów podczas przesyłania ich do witryny WordPress. Jest wyjątkowy, ponieważ możesz określić maksymalną szerokość, wysokość i poziom jakości, a także wykryje i zmieni rozmiar obrazów, które przekraczają te parametry, dzięki czemu jest idealny dla witryn, które mają mniej rygorystyczne wymagania dotyczące obrazów na całym świecie.

Imsanity oferuje również funkcję zbiorczej zmiany rozmiaru dla wcześniej przesłanych obrazów i może konwertować mniej zoptymalizowane typy plików (takie jak BMP i PNG) na mniej obszerne formaty JPG. Ogólnie rzecz biorąc, ta wtyczka jest najlepsza dla witryn o dużej zawartości treści, takich jak blogi, które wymagają od autorów przesyłania własnych obrazów. Zamiast polegać na współtwórcach, którzy sami ustalają rozmiar obrazów, użyj Imsanity, aby zautomatyzować proces.

Pamiętaj, że Imsanity nie stosuje kompresji poza domyślną kompresją WordPress. Możesz jednak użyć wtyczki do kompresji obrazu w połączeniu z Imsanity, aby dodatkowo skompresować obrazy o zmienionym rozmiarze.

  Autor publikacji
Agencja Interaktywna Codelabel - specjaliści od tworzenia stron WordPress

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry