Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Narzędzia przyszłości, czyli monitory interaktywne w akcji!

Monitory interaktywne
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Interaktywny płaski wyświetlacz ( IFPD ) to panoramiczny ekran dotykowy, idealny do sal konferencyjnych i temu typu podobnych przestrzeni współpracy. Pozwala na zastąpienie niewygodnej i przestarzałej technologii projektora lepszym wyświetlaczem, ulepszoną łącznością i wbudowanym oprogramowaniem. Urządzenia te idealnie nadają się do działalności biznesowej, edukacyjnej, a nawet domowej rozrywki. Interaktywny płaski wyświetlacz zapewnia doskonałą rozdzielczość.

Narzędzia przyszłości, czyli monitory interaktywne w akcji!

Interaktywny wyświetlacz to nowoczesne wielofunkcyjne narzędzie, które łączy w sobie funkcje czujnika ekranu i komputera. Znajduje zastosowanie w szkołach, salach konferencyjnych w biurach, różnych ośrodkach jako uniwersalny i wygodny sprzęt informacyjny. Z grubsza to specjalne typy monitorów ze sprzężeniem zwrotnym. Taka tablica nie tylko wyświetla informacje na ekranie, ale jest również przystosowana do interakcji z nim po dotknięciu ekranu (czujnik aktywny). Interaktywne wyświetlacze nadają się do wspólnych projektów, w których kilka osób pracuje nad tym samym pomysłem. W takim przypadku wyświetlacz może służyć do wyświetlania różnych informacji: planu, diagramów, rysunków, wykresów, materiałów wideo i fotograficznych. Jednocześnie każdy członek grupy może zostawić swoje notatki na ekranie i, jeśli to konieczne, wydrukować potrzebny materiał. Możesz robić notatki na ekranie zarówno osobiście, jak i za pomocą popularnych aplikacji mobilnych na smartfony lub tablety.

Czym charakteryzują się monitory interaktywne?

W skrócie IFPD to skrót od Interactive Flat Panel Display, rodzaju interaktywnej tablicy (IWB). IWB to duży elektroniczny ekran dotykowy, który umożliwia dostęp, zarządzanie i interakcję z plikami elektronicznymi. Zasadniczo jest to gigantyczny tablet, którego można używać do prezentacji lub współpracy. Monitory interaktywne umożliwiają prowadzenie spotkań i prezentacji ze swobodą i w wygodny sposób .

W high-endowych IFPD ekran ma znacznie wyższą jakość (na przykład 4K). Ponadto wiele wyświetlaczy IFPD pozwala wielu użytkownikom na jednoczesną interakcję z ekranem. Z reguły taki wyświetlacz jest kompatybilny z szerszą gamą aplikacji i programów, z których większość jest już wbudowana w powłokę urządzenia. Ponadto te zaawansowane technologicznie wyświetlacze są zwykle połączone z platformą w chmurze, która umożliwia logowanie się z dowolnego miejsca w celu uzyskania dostępu do treści i udostępniania plików. Interaktywne wyświetlacze płaskoekranowe mają znacznie wyższą jakość ekranu niż większość projektorów. Wiele modeli zapewnia rozdzielczość 4K i wyraźne obrazy bez względu na oświetlenie, co czyni je bardziej wszechstronnymi niż jakikolwiek przeciętny projektor. Podobnie szerokie kąty widzenia pozwalają większej liczbie uczestników zobaczyć ekran.

Interaktywny płaski wyświetlacz

A dzięki lepszej jakości obrazu możesz oglądać treści na ekranie, nawet jeśli interaktywny płaski ekran jest mniejszy niż maksymalny rozmiar ekranu projektora. Jeśli używasz IFPD jako stałego ekranu, oszczędzasz sobie kłopotów z ciągłą regulacją i kalibracją, nawet jeśli przeniesiesz ekran w inne miejsce. Główne zalety to:

  • Wytrzymała obudowa, najczęściej wykonana ze szczotkowanego aluminium.
  • Zrozumiały system operacyjny i oprogramowanie.
  • Duże rozmiary do zastosowania w dużych pomieszczeniach.
  • Szkło jest hartowane, dzięki czemu matryca urządzenia jest chroniona przed nadmiernym naciskiem.
  • Za tworzenie treści odpowiada osobny komputer lub wbudowany program.

W jakich sytuacjach warto korzystać z tych narzędzi?

Bardzo ważnym obszarem zastosowania tego typu monitorów jest edukacja. Nauczyciel może, zamiast tablicy skorzystać z dużego interaktywnego wyświetlacza o odpowiedniej przekątnej. Zaletą jest to, że możesz wyświetlić wszystkie materiały szkoleniowe w postaci zdjęć, filmów, diagramów, a następnie wysłać je mailem lub aplikacją na smartfona do uczniów i studentów w celu dalszej nauki. Ponadto uczniowie mogą wyświetlać swoje prace domowe na interaktywnym wyświetlaczu.

Inną opcją korzystania z monitora są cele informacyjne. Takie interaktywne wyświetlacze wiszą w centrach handlowych, sklepach, hotelach, centrach rozrywki. Na ekranie wyświetlane są przydatne i niezbędne informacje: ramy czasowe, oferty, listy produktów, rabaty i ceny. Odwiedzający może, w razie potrzeby, wybrać z menu potrzebne mu informacje.

Szybkie przepływy pracy w biurze muszą opierać się na technologii, która nadąża za duchem czasu. Zespoły potrzebują zasobów, które pomogą im współpracować, być produktywnym i jeszcze bardziej wydajnym. Także tu monitory interaktywne znajdą zastosowanie.

Jak wybrać monitor interaktywny?

Rynek monitorów dotykowych jest wyraźnie podzielony na segmenty: są to monobloki POS (10, 15 i 22 cale) oraz panele interaktywne do umieszczenia w miejscach publicznych (stacjonarnych, ściennych i do zabudowy). Ceny, popyt i wielkość sprzedaży w tych kategoriach są bardzo zróżnicowane. Popularne stają się modele o przekątnej 21 cali lub większej. 42- i 55-calowe monitory dotykowe stopniowo zastępują modele o małej przekątnej. Jeśli zastanawiasz się jaki model będzie dla Ciebie najlepszy odwiedź stronę - https://loboslink.pl/ i przekonaj się co wybrać.