Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Światłowód w firmie – czy warto inwestować w szybki Internet?

Światłowód
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Szybki, niezawodny, bezpieczny Internet to dzisiaj dla wielu firm najważniejsze narzędzie pracy. Dzięki niemu jesteśmy w stanie sprawnie zarządzać zadaniami, komunikować się z kontrahentami, realizować powierzone nam obowiązki. Firmowe łącze nie może sprawiać żadnych problemów – ani z szybkością przesyłu, ani z odbiorem danych. Dlatego warto zainwestować w światłowód.

Jak działa światłowód?

W ostatnich latach o światłowodzie mówi się coraz więcej. To nowoczesna technologia, która do przesyłu danych wykorzystuje fale świetlne. Pulsują one znacznie szybciej od fal radiowych, co czyni łącza światłowodowe zdecydowanie wydajniejsze w działaniu niż łącza radiowe.

Światłowód to struktura z włókna szklanego. Ten rdzeń stanowi warunek sprawnego działania Internetu. W nim dochodzi do przesyłania informacji, które występują pod postacią wiązki światła.

Zalety światłowodu dla firmy

Tyle o budowie światłowodu i jego działaniu. Teraz czas na zalety. Internet dostarczany poprzez łącze światłowodowe jest zdecydowanie bardziej niezawodny od dostarczanego poprzez łącze radiowe. Pozwala na znacznie szybsze przesyłanie i odbieranie danych, dzięki czemu dostajemy gwarancję sprawnego działania. Internet ten radzi sobie nawet wtedy, gdy jednocześnie korzysta z niego wiele osób, na różnych urządzeniach.

To doskonałe rozwiązanie do firmy. Tutaj dobry Internet jest potrzeby jak nigdzie indziej. Pozwala na bezproblemowe zarządzanie zadaniami, komunikowanie się z kontrahentami w różnych rejonach świata. Dzięki światłowodowi jesteśmy w stanie prowadzić konferencje i uczestniczyć w spotkaniach audio-wideo bez obaw o przestoje czy zerwane połączenie.

Zalety Internetu światłowodowego

Światłowód ma największą prędkość pobierania i przesyłania danych ze wszystkich dostępnych na rynku rozwiązań. Opóźnienia są niezauważalne, dzięki czemu możemy bez zakłóceń robić interesy na całym świecie.

Podłączenie przyłącza światłowodowego zajmuje kilka godzin. Zamawiając usługę u operatora detalicznego, możesz umówić się na konkretny termin budowy przyłącza do firmowego budynku. Specjaliści wykonają niezbędne prace – bez ponoszenia dodatkowych kosztów ze strony odbiorcy.  

Co ważne, światłowód rzadko ulega awariom. Przewody nie nagrzewają się, dzięki czemu ryzyko problemów jest naprawdę minimalne. Nie ucierpi ani samo łącze, ani komputer, ani żadne urządzenie podpięte do naszej firmowej sieci.

Firmowe rozwiązania dla ambitnych

Prowadzenie firmy to duże wyzwanie. Wie o tym każdy przedsiębiorca. Dlatego tak istotne jest minimalizowanie ryzyka i zapobieganie problemom, zanim się one pojawią. Jednym ze sposobów na sprawne zarządzanie biznesem jest podłączenie światłowodu w firmie, co umożliwia NEXERA. Dzięki niemu nie musimy się obawiać opóźnień, awarii ani innych problemów z łączem. Praca będzie przebiegać bez zakłóceń, a my rozwiniemy swoją firmę, przenosząc ją na zupełnie inny poziom.