Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Aplikacje mobilne dla firm (Android i IOS) - elastyczne rozwiązania dla Twojej firmy

Aplikacje mobilne
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Pandemia COVID-19 przyspieszyła zmiany technologiczne w wielu firmach. Przedsiębiorcy byli zmuszeni do tego, aby znaczną część działań przenieść do sieci. Wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań w firmie odbywało się i odbywa się na wiele sposobów. Jednym z nich jest spersonalizowane oprogramowanie, które pozwala na sprawne zarządzanie firmą. Dlaczego klienci coraz częściej decydują się na aplikacje mobilne szyte na miarę? Na czym polega moc spersonalizowanego oprogramowania? I dlaczego to rozwiązanie ma największą przyszłość?

Rozwiązania mobilne dla biznesu

Smartfony służą nam do kontaktu, rozrywki, udostępniania treści, ale również do pracy. Aplikacje szyte na miarę umożliwiają:

 • automatyzację zadań i procesów,
 • optymalizację pracy zespołów,
 • stworzenie modułów usprawniających działanie firmy,
 • uzyskanie przewagi nad konkurencją,
 • stworzenie funkcji dopasowanych do potrzeb konkretnej firmy.

Aplikacje szyte na miarę — czy to ma sens?

Google Play i App Store aż kipią od gotowych rozwiązań. Po co wkładać energię w aplikacje szyte na miarę, kiedy można pobrać bezpłatne programy dostępne od ręki? Rozwiązania powszechnie dostępne mają kilka podstawowych wad. Wśród nich można wymienić np. ograniczoną elastyczność, czy luki bezpieczeństwa. Co więcej, przy pomocy gotowych aplikacji nie da się uzyskać konkurencyjnej przewagi.

Jeżeli pobierasz aplikację powszechnie dostępną w sklepie, nie stworzysz przy jej pomocy niczego, czego nie może stworzyć Twoja konkurencja. Funkcjonalność tego typu aplikacji również jest ograniczona. Nie da się jej w pełni dopasować do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa ani wypracować unikalnych rozwiązań. Równie ważna jest kwestia bezpieczeństwa. Pobierając gotowe aplikacje ze sklepów, godzisz się na przekazywanie danych innym podmiotom.

software house - Aplikacje mobilne dla firm Android i IOS

Zarządzanie firmą ze smartfona — elastyczne i funkcjonalne rozwiązanie

Dedykowane aplikacje mogą łączyć w sobie system operacyjny i zaawansowane bazy danych. Mogą być również zintegrowane ze sprzętem technicznym, używanym w Twoim przedsiębiorstwie. Firmy coraz chętniej wybierają to rozwiązanie. Umożliwia ono efektywną optymalizację pracy, a przy tym również monitorowanie i kierowanie kosztami funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Spersonalizowane aplikacje na urządzenia mobilne są rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie niestandardowe opcje i maksymalnie zindywidualizowane podejście do tworzenia projektów, czy pracy z klientem. Choć rynek aplikacji jest bogaty, to właśnie dedykowane rozwiązania przynoszą najlepsze rezultaty. 

O szytych na miarę aplikacjach na iOS i Android warto pomyśleć, kiedy:

Aplikacje mobilne dla firm Android i IOS

 • finalnym użytkownikiem jest użytkownik zewnętrzny,
 • proces biznesowy firmy ciągle się rozwija, podobnie jak oferowane przez nią produkty,
 • liczba klientów ciągle wzrasta,
 • firma korzysta z innych systemów, które chciałaby zmodyfikować lub zintegrować,
 • wdrożenie systemu nie wymaga trybu pilnego,
 • przedsiębiorstwo posiada wsparcie techniczne lub chce skorzystać z pomocy asysty technicznej,
 • firma przykłada dużą wagę do innowacyjności i funkcjonalności na najwyższym poziomie.

Spersonalizowane aplikacje na tablet i telefon

Warto sprawdzić usługi software house'ów, takich jak np. Da Vinci Studio, które ułatwiają codzienną pracę swoich Klientów poprzez dostarczanie profesjonalnych aplikacji mobilnych. Ważne, aby firma potrafiła stworzyć rozwiązania na miarę, koncentrując się na wysokiej funkcjonalności i przejrzystym designie, dostosowane do potrzeb Twojej firmy z dokładnością do detali.