Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


IPhone 8 w 2022 roku – dlaczego najważniejsza jest bateria?

Wymiana baterii iPhone 8
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

IPhone 8 to jeden z tych telefonów, które faktycznie stały się ikonami – w przypadku tego modelu nawet w wymiarze dosłownym. To symbol smartfona do tej pory widoczny w mediach lub zdobiący elektromarkety. Status czwartego najlepiej sprzedającego się iPhone’a wszechczasów zapewne sprawi, że w przyszłości stanie się modelem kultowym, owianym swoistą legendą. Dlaczego dopiero w przyszłości? Po prostu dlatego, że iPhone 8 nie wybiera się jeszcze na emeryturę. Czy słusznie?

Czy warto kupić iPhone 8 w 2022 roku?

Cyfra 8 w samej nazwie może sugerować odległą epokę, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że najnowsza generacja opatrzona została już numerem 13. Numeracja stosowana przez Apple do najbardziej klarownych jednak nie należy – iPhone 8 wszedł na rynek równolegle z iPhonem X (czyli 10), a model 9 nigdy nie powstał.

Realnie pod względem generacji iPhone 8 to zaledwie jedna linia wstecz od iPhone’a 11, dwie od iPhone'a 12 i trzy od iPhone’ów 13 – ubiegłorocznych flagowców. W dalszym ciągu trzeba też mieć na uwadze, że w czasie debiutu iPhone 8 nie był telefonem z niskiej czy średniej półki tak cenowej, jak i technologicznej.

iPhone 8 oferuje ten sam procesor A11 Bionic, tę samą wysoką jakość wykonania i certyfikat IP67 oraz możliwość ładowania bezprzewodowego. Także aparat ma taką samą rozdzielczość i umożliwia nagrywanie w 4K – tyle tylko, że z tyłu jest jeden zamiast dwóch.

Osoby, które potrzebują telefonu do swobodnego przeglądania sieci, korzystania bardziej z aplikacji niż wymagających gier i oczekują po prostu przyzwoitego aparatu, mogą rozważać zakup iPhone 8.

Najlepszy iPhone na start – iPhone 8

To idealny pułap, jeśli chce się spróbować nadgryzionego jabłuszka i poznać możliwości ekosystemu Apple i przede wszystkim samego systemu iOS, ale nie zamierza się wykładać na stół kwoty, z jaką to się przeważnie wiąże.

Ten iPhone starzeje się powoli – wciąż otrzymuje duże aktualizacje i można spokojnie założyć, że dostanie jeszcze dwie. W cenie androidowego budżetowca ma się zatem pewność pracy na najnowszym systemie operacyjnym Apple.

To także strzał w dziesiątkę dla oszczędnych fanów tradycyjnych czytników linii papilarnych i przede wszystkim lekkich, kompaktowych telefonów.

Pod względem stosunku jakości do ceny dla tej grupy użytkowników to właśnie iPhone 8, a nie jego reinkarnacja w formie iPhone’a SE 2020 będzie najlepszym wyborem. W praktyce kluczową przewagą – poza procesorem – modelu SE jest łatwiejsza dostępność nowych egzemplarzy. Ambitni łowcy pragnący upolować iPhone’a 8 muszą prowadzić poszukiwania na rynku wtórnym. Czy to kompromis warty rozważenia?

iPhone 8 jak nowy – czy to możliwe?

Procesor Apple A11 Bionic choć obecnie demonem wydajności nie jest, w przełożeniu na praktykę i charakter pracy może pokonać nowego średniaka konkurencji – zoptymalizowanie działania tego i wszystkich innych podespołów ściśle pod obsługę iOS pozostawia mniej miejsca na łapanie przez telefon zadyszki. Niezbędnym do spełnienia warunkiem zachowania stabilnej pracy zawsze jest jednak sprawna bateria – niezależnie od generacji telefonu.

Wymiana baterii iPhone 8 jest więc absolutnym priorytetem, nawet w przypadku zakupu egzemplarza z ostatniego okresu produkcji. Jeśli telefon był użytkowany, to przez ten czas pojemność akumulatora spadła, a wraz z nią wydajność całego systemu. Im bardziej zużyta bateria, tym częstsze będą problemy z płynnością pracy iOS. Czas działania telefonu na jednym ładowaniu również będzie coraz krótszy.

Bateria iPhone 8 – co zrobić, by uniknąć rozczarowań?

iPhone 8 w wielu ofertach sprzedawców często jest przedstawiany jako jak nowy, nigdy jednak nie wiadomo, ile w tym prawdy, W praktyce lepszym rozwiązaniem będzie zakup sprawnego egzemplarza bez takiego statusu. Następnym krokiem w tym przypadku powinna jednak być wymiana baterii we własnym zakresie.

Oznacza to nie samodzielne kombinowanie z zestawem z internetu, ale usługę profesjonalnie wykonaną przez serwis iPhone – i to taki, który montuje wyłącznie oryginalne, sprawdzone akumulatory dedykowane do iPhone 8.

Wymiana baterii w AppleFix spełnia ten warunek i daje jeszcze więcej: zamawiając usługę możesz zgłosić potrzebę wykonania diagnostyki. Podstawowe testy wszystkich części kupionego iPhone’a przeprowadzone zostaną zupełnie bezpłatnie.

Dzięki temu w ramach jednej naprawy otrzymasz pełen obraz stanu Twojego iPhone 8. Niezbędnym testom poddana zostanie również nowa bateria już po wymianie – wszystko po to, by mieć absolutną pewność, że po serwisie akumulator pracuje jak należy. Na tę naprawę w AppleFix otrzymasz aż pół roku gwarancji.