Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Wielozadaniowy program dla gabinetu lekarskiego

program dla gabinetu lekarskiego
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Prowadzenie gabinetu lekarskiego, przychodni, czy też innej placówki medycznej wiąże się z koniecznością sprawnej organizacji i odpowiedniego zarządzania. Niezwykle przydatny, a zarazem konieczny staje się więc odpowiedni program do gabinetu lekarskiego, który w znacznym stopniu pomoże usprawnić jego funkcjonowanie. Ułatwia pracę lekarzy, jak również innych osób zarządzających placówką.

oprogramowanie medyczne

Program dla gabinetu lekarskiego – korzyści, jakie ze sobą niesie

Odpowiednie oprogramowanie medyczne powinno charakteryzować się przede wszystkim intuicyjnym i prostym użytkowaniem. Dostęp do wszystkich niezbędnych dokumentacji musi być szybki i łatwy, by jak najlepiej usprawniać zarządzanie placówką. Dzięki uporządkowanej dokumentacji medycznej, organizacja i planowanie wizyt stają się o wiele prostsze. Program do gabinetu lekarskiego pomaga odciążyć lekarzy w procesie rejestracji pacjentów, jak również podczas innych czynności. Działa też w chmurze, dzięki czemu wszystkie najważniejsze dane trzymane są w bezpiecznym miejscu. Dostęp do systemu możemy mieć też z dowolnego urządzenia, co jest dodatkowym udogodnieniem, bowiem nie wymaga specjalnej instalacji.

Wielofunkcyjne oprogramowanie medyczne

Ważną cechą, jaką jeszcze powinno wyróżniać się oprogramowanie medyczne jest wielofunkcyjny terminarz. Za sprawą łatwego i szybkiego wyszukiwania danych, zarządzanie oraz planowanie wizyt staje się dużo bardziej wygodne i praktyczne. Oferuje możliwość skutecznego nadzoru dokumentów w formie elektronicznej, co pozwala uzyskać klarowny i szybki wgląd w bazę danych oraz w karty pacjentów. Poza sprawnym zarządzaniem kartoteką, oprogramowanie to pozwala dołączać wszelkie informacje odnośnie stanu zdrowia pacjentów, jak również pomocne załączniki. Rozwiązanie to jest świetną opcją zastępczą dla papierowej kartoteki, w przypadku której dokumenty mogą się zgubić. Pomaga to utrzymać porządek w dokumentacji oraz zaoszczędzić znaczną ilość czasu.

Program do recept – skuteczność i wydajność

Dzięki wyposażeniu oprogramowania w moduł EDM, mamy możliwość sprawnego prowadzenia kartoteki medycznej pacjentów. Za pomocą dostępnych szablonów, moduł ten pozwala również na wypisywanie e-recept, e-zwolnień lekarskich oraz e-skierowań. Jest to praktyczna opcja, z uwagi na czas zaoszczędzony na ręcznym wypisywaniu. Kolejnym udogodnieniem, jakie posiada program do recept może być nieustanny dostęp do bazy leków, jak również wgląd w aktualne informacje dotyczące ich refundacji. Za sprawą elektronicznej formy wypisywanych recept, pacjent ma pewność, że otrzyma odpowiedni lek. Recepta automatycznie zapisuje się na koncie pacjenta, dzięki czemu nie ma szans na to, że się zgubi.