Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Rozwiązania bezpieczeństwa informatycznego - co jest ważne w infrastrukturze?

bezpieczeństwo informatyczne
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Fizyczne bezpieczeństwo wykorzystywanej przez każdą organizację infrastruktury IT jest niezwykle ważne, ponieważ dane znajdujące się i przetwarzane w niej bardzo często są najcenniejszym aktywem firmy, kluczowym dla jej funkcjonowania w otoczeniu biznesowym. Aby je skutecznie chronić przed potencjalnymi zagrożeniami, konieczne jest wdrożenie rozwiązań pozwalających chronić firmową infrastrukturę IT przed nieupoważnionym dostępem i utratą danych w wyniku awarii lub czynników zewnętrznych. Warto dodać, że najwyższej klasy zabezpieczenia IT zapewniają również automatyzację procesów, jak najkrótszy czas instalacji, indywidualne dopasowanie do danej infrastruktury IT oraz pełną kompatybilność wszystkich komponentów - zarówno tych, które już są używane, jak i tych, które zostaną zainstalowane w przyszłości.

Rodzaje fizycznych zabezpieczeń infrastruktury IT

W przypadku konieczności fizycznego zabezpieczenia infrastruktury IT warto zwrócić uwagę na to, by wdrażane rozwiązania zapewniały kompleksową, jak najszerszą ochronę i spełniały potrzeby firmy. Zabezpieczenia IT Rittal zostały opracowane jako kompletne rozwiązania systemowe, które nie tylko spełniają rygorystyczne normy międzynarodowe, ale również posiadają atest systemu.

Sejfy IT

Sejfy IT stanowią doskonały wybór dla małych i średnich przedsiębiorstw, w których z reguły używane są niewielkie obiekty data center. Dzięki kompaktowej konstrukcji sejfy IT to rozwiązania efektywne kosztowo, których głównym atutem jest szeroki zakres ochrony przed wieloma potencjalnymi zagrożeniami. Warto dodać, że sejfy IT Micro Data Center zaprojektowane przez Rittal można łatwo rozbudować do pełnego centrum danych, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Sejfy IT

Pomieszczenia bezpieczeństwa

W zależności od tego, jakie konkretnie potrzeby ma dana organizacja, pomieszczenia bezpieczeństwa mogą być wdrażane w wielu możliwych konfiguracjach. Dokładny zakres ochrony jest uzależniony od wymaganego standardu bezpieczeństwa. W Rittal dostępne są rozwiązania bezpieczeństwa IT o praktycznie dowolnym zakresie oferowanej ochrony, przy czym w każdym przypadku istnieje możliwość indywidualnego skonfigurowania typu i zakresu wdrażanych zabezpieczeń tak, aby optymalnie odpowiadały bieżącym potrzebom i zapewniały możliwość dowolnej rozbudowy w przyszłości.

Pomieszczenia bezpieczeństwa

Zabezpieczenia przeciwpożarowe

Systemy wczesnego wykrywania i gaszenia pożarów to nieodzowny element zabezpieczeń każdego centrum danych. Skuteczna detekcja zagrożenia pożarowego i jego szybka neutralizacja pozwalają zabezpieczyć infrastrukturę IT przed utratą danych oraz uszkodzeniami fizycznymi urządzeń i komponentów. Opracowane przez Rittal zabezpieczenia przeciwpożarowe DEC-AC to rozwiązania, które umożliwiają efektywne gaszenie poszczególnych szeregów szaf serwerowych czy pojedynczej szafy IT, a zastosowany środek gaśniczy jest w pełni bezpieczny zarówno dla samego sprzętu IT, jak i dla ludzi oraz środowiska naturalnego.

bezpieczenstwo it

Rittal - skuteczne zabezpieczenia infrastruktury IT

Wysoka efektywność zabezpieczeń oferowanych przez Rittal jest wynikiem wykorzystywania wyłącznie przetestowanych, zweryfikowanych technologii i rozwiązań, które spełniają rygorystyczne wymagania i posiadają międzynarodowe certyfikaty bezpieczeństwa. Zastosowanie predefiniowanych komponentów i modułów data center o ustandaryzowanej konfiguracji oraz precyzyjnie określonych parametrach pracy dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo infrastruktury IT tworzonej lub modernizowanej w oparciu o rozwiązania Rittal.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej firmy Rittal, gdzie można znaleźć więcej informacji na temat nowoczesnych, efektywnych rozwiązań bezpieczeństwa IT.