© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


RTK GPS co to jest i jaki odbiornik wybrać?

RTK GPS
 |  Artykuł partnera  |  Technologia

Interesujesz się rolnictwem precyzyjnym i chcesz wykorzystać je w swojej pracy? Koniecznie zapoznaj się z możliwościami technologii RTK. W poniższym artykule zaprezentujemy Ci podstawowe informacje na jej temat oraz doradzimy wybór odpowiedniego odbiornika GPS, który ją wspiera.

Co to RTK GPS? Poznaj podstawy

Technologia RTK polega na uzyskiwaniu bardzo dokładnych pomiarów przy użyciu nawigacji satelitarnej. Uważa się ją obecnie za jedną z najdokładniejszych i najnowocześniejszych metod działających w czasie rzeczywistym. Co oznacza to dla precyzyjnego rolnictwa i jakie dokładnie korzyści przynosi?

Moduł RTK dołączony do nawigacji GPS pozwala na znaczące doprecyzowanie otrzymywanych pomiarów, z powtarzalną dokładnością nawet co do pojedynczych centymetrów. Wysyłany przez niego sygnał korekcyjny jest dostarczany ze stacji naziemnych za pomocą sieci telefonii komórkowych, dlatego do korzystania z niego wystarczy zwykła karta SIM. Dostęp do RTK jest darmowy, aczkolwiek użytkownik musi ponieść opłaty za użytkowanie sieci GSM, zgodne z taryfikatorem swojego operatora. 

Wysoka dokładność, którą zapewnia RTK GPS umożliwia wysokie zoptymalizowanie pracy w polu i znaczne zwiększenie jej wydajności. Wiąże się z oszczędnością czasu, paliwa oraz materiału siewnego. 

Jaki GPS RTK jest godny polecenia? 

Wśród wyróżniających się modeli odbiorników RTK GPS z pewnością należy wymienić model SMART-6L. Występuje on również w wersjach Dual Sim. To urządzenie DGPS, które może odbierać też pasmo satelitarne GLONASS oraz L1/L2 GPS. Dzięki dwukanałowości uzyskuje bardzo wysoką dokładność lokalizacji i jej powtarzalność. Pozwala to także na zminimalizowanie zakłóceń jonosferycznych, co pozytywnie wpływa na odbiór oraz stabilność sygnału. 

SMART-6L przy zastosowaniu modemu RTK oraz innych sygnałów korekcyjnych daje niesamowicie precyzyjne pomiary. Ich dokładność absolutna wynosi 5 centymetrów. Dzięki temu trudno znaleźć lepszą alternatywę dla wymagających prac z siewnikiem i innymi maszynami rolniczymi. 

Gdzie kupić nawigację RTK GPS? 

Jeżeli zależy Ci na sprzęcie wysokiej jakości, korzystaj z oferty uznanych, branżowych sklepów. Dzięki temu będziesz mógł liczyć też na dobrą obsługę posprzedażową i wsparcie pogwarancyjne. Zachęcamy do odwiedzenia strony sklepu isobus.pl w celu dokonania zakupu. Znajdziesz tam duży wybór różnego rodzaju nawigacji GPS RTK. Z pewnością będziesz w stanie dobrać model, który w pełni spełni wszystkie Twoje oczekiwania i w znaczący sposób pomoże Ci w usprawnieniu pracy na gospodarstwie.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry