Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czy DJI Mavic 3 to duży krok wprzód?

dron DJI Mavic 3
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

DJI Mavic to jedna z najbardziej cenionych na świecie marek produkujących drony. Jest to spowodowane tym, iż drony od DJI Mavic od lat wyróżniają się zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Najnowszą maszyną firmy jest DJI Mavic 3. Czy jest to duży krok w przód w porównaniu z poprzednimi dronami od DJI Mavic? Sprawdzamy to w poniższym artykule.

DJI Mavic - wiodący producent dronów 

DJI Mavic to seria dronów, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Od samego wejścia na rynek urządzenia drony od DJI Mavic cieszyły się ogromną popularnością pod każdą szerokością geograficzną. 

Niewątpliwe walory tych urządzeń doceniali zarówno zwykli pasjonaci-amatorzy jak i profesjonalni znawcy tej branży. Warto zaznaczyć, że drony od DJI są świetnym rozwiązaniem zarówno dla osób początkujących jak i doświadczonych pilotów. DJI Mavic ma obecnie w swojej ofercie szereg dronów dopasowanych do potrzeb różnych użytkowników. Obecnie na rynku pojawił się nowy dron DJI, a mianowicie DJI Mavic 3. Z pewnością nie jest to zwyczajny dron dla dzieci

Podstawowy atut DJI Mavic 3: długi czas pracy baterii 

Wielokrotnie zdarza się, że użytkownicy dronów są bardzo niezadowoleni z jednej kwestii, a mianowicie z czasu pracy. Zazwyczaj maksymalny czas korzystania z urządzenia wynosi około 30 minut. Jak pod tym względem wypada DJI Mavic 3? Naprawdę bardzo dobrze. Zastosowano tam baterię, która pozwala na nawet 45-minutowy lot. Warunkiem, który koniecznie musi być jednak spełniony, są sprzyjające warunki atmosferyczne. 

Nagrywanie w rozdzielczości 8K

Jak podaje producent, w najnowszym dronie z serii DJI Mavic ma być zaoferowana możliwość nagrywania w rozdzielczości 8K (7680 x 4320 px), czyli szesnastokrotnie lepsza aniżeli powszechnie stosowana dziś rozdzielczość Full HD (1920 x 1080 px). Jest to możliwe dzięki temu, iż w DJI Mavic 3 zastosowano nowoczesny procesor Ambarella CV5. Procesor ten daje możliwość przetwarzania materiałów wideo w rozdzielczości z prędkością 60 klatek na sekundę. 

Oznacza to, że procesor jest zdolny do przechwytywania i dekodowania oraz ponownego kodowania obrazu z matrycy właśnie we wspomnianej jakości 8K 60 p. Producent informuje również, że procesor jest zdolny do przetwarzania obrazu w jakości 4K w aż 240 klatkach na sekundę. Nowy procesor wspiera kodowanie H.265 oraz przetwarzanie wideo w formacie HDR. Procesor zasilany jest niewielką mocą wynoszącą 2W.

Zasięg 15 kilometrów, prędkość maksymalna 75 km/h - parametry lotu budzą podziw 

To, co najbardziej interesuje pasjonatów dronów, to przede wszystkim ich specyfikacja techniczna w zakresie zasięgu i osiąganej przez urządzenia prędkości maksymalnej. Jak pod tym względem wypada DJI Mavic 3? Znakomicie. 

Prędkość maksymalna osiągana przez DJI Mavic 3 może wynieść nawet 21 metrów na sekundę, czyli dokładnie 75,6 kilometra na godzinę. Ten rodzaj prędkości będzie oferowany w trybie Sport (S). W trybie typu Normal (N) prędkość maksymalna wyniesie 29 kilometrów na godzinę, zaś w trybie Cine (C) 21 kilometrów na godzinę. Zasięg drona wynosi maksymalnie 15 kilometrów. Wszystko to dzięki zastosowaniu rewolucyjnego systemu transmisji OcuSync 3+.

W DJI Mavic 3 będą dostępne dla użytkowników także automatyczne, inteligentne tryby lotu, takie jak QuickShot, Hyperlapse, śledzenie obiektu czy Enhanced Pi Assist.