© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Typy aplikacji dedykowanych z software house

aplikacja dedykowana
 |  Artykuł partnera  |  Technologia

Wiesz, kiedy oszczędzisz najwięcej na współpracy z software house? Wtedy, gdy dobrze przygotujesz się do pierwszej rozmowy. Firmy programistyczne mogą zaoferować Ci wiele różnych rozwiązań tego samego problemu. Im więcej szczegółów rozważysz spokojnie przed poszukiwaniem wykonawcy aplikacji, tym szybciej będzie można przejść do konkretów.

Przy tworzeniu aplikacji dedykowanych liczą się takie niuanse, jak funkcjonalności i ich rozmieszczenie, język programowania, sposób dystrybucji czy wdrożenia oraz grafika. Właśnie dlatego decyzję o tym, jaki rodzaj aplikacji Cię interesuje, warto podjąć jak najwcześniej.

Aplikacja desktopowa a mobilna

Co je różni? System operacyjny, pod którym działają. Aplikacje desktopowe instaluje się na urządzeniach wyposażonych w system Windows, Linux lub OS X. Ich użytkownicy będą więc korzystać głównie z laptopów i komputerów stacjonarnych. Mogą być dostarczane na zewnętrznych nośnikach, takich jak DVD lub ściągane za pośrednictwem internetu.

Z kolei apki mobilne działają na urządzeniach przenośnych, czyli głównie na smartfonach i tabletach. Odpowiednim systemem będzie tu więc iOS lub Android. Użytkownik pobiera je zwykle ze sklepów z aplikacjami, takich jak App Store i Google Play.

W przypadku oprogramowania desktopowego i mobilnego pamiętaj o jednym. Jeśli chcesz, by Twoja apka działała zarówno na sprzęcie przenośnym, jak i stacjonarnym, trzeba będzie zamówić w software house dwa osobne programy. Albo wybrać inny rodzaj apki.

Oprogramowanie hybrydowe i natywne

Z jeszcze mocniejszym zawężeniem systemu operacyjnego będziesz mieć do czynienia w przypadku programów natywnych. Projektuje się je wyłącznie na jeden, konkretny system. Dlaczego ma to sens? Ponieważ tego rodzaju apki mogą wykorzystywać różne elementy urządzenia, takie jak żyroskop, akcelerometr, aparat czy mikrofon.

Hybrydy instaluje się tak samo, jak aplikacje natywne. Odróżnia je od nich to, że spora część kodu znajduje się na serwerze zewnętrznym. Dzięki temu można z nich korzystać na różnych systemach operacyjnych. Do ich działania niezbędne jest jednak połączenie z Internetem.

Projekt strony i aplikacji webowej

Zależy Ci na tym, by umożliwić użytkownikom korzystanie z oprogramowania na różnorodnych systemach w jeszcze prostszy sposób? Postaw na apkę webową. Ten rodzaj programu do złudzenia przypomina zwykłe strony internetowe. O ile jednak strona pełni wyłącznie funkcję informacyjną, z apką webową można wejść w interakcję.

Potrzebujesz opcji logowania? Płatności? Apka ma obliczać coś na podstawie wprowadzonych danych? To wszystko można zrealizować w programie uruchamianym w przeglądarce.

Chcesz skorzystać z usług software house?

Zapraszamy do Applover. Zatrudniamy świetnych programistów i testerów, więc możemy zaoferować Ci pełną paletę rozwiązań technologicznych. Pod naszym szyldem pracują również doświadczeni specjaliści od UX i UI. Dzięki temu Twoje oprogramowanie będzie atrakcyjne od strony graficznej i bardzo wygodne w użytkowaniu.

Z nami możesz mieć pewność, że nie utracisz kontroli nad swoim projektem. Zapraszamy Cię do procesu projektowego, w którym weźmiesz udział osobiście.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry