Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Chcesz podzielić się swoją pasją? Uruchom stronę internetową!

hosting www
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

W internecie działa bardzo wiele stron internetowych, które należą do pasjonatów i hobbystów. Każdy może uruchomić taką stronę, żeby dzielić się swoją pasją. Podpowiadamy, jak to zrobić i co jest do tego potrzebne.

Nie bez powodu internet jest nazywany skarbnicą wiedzy. W sieci działa tak wiele stron www, że trudno je nawet wszystkie zliczyć. Część z nich to profesjonalne serwisy prowadzone przez różne firmy. Takie witryny mają przede wszystkim zdobywać klientów/użytkowników i zarabiać. Do tego można znaleźć w sieci także ogromną liczbę różnego rodzaju stron pasjonackich, hobbystycznych. Wbrew pozorom również takie witryny mogą zarabiać pieniądze. Jak uruchomić taką stronę www?

1. Pomysł

Oczywiście punktem wyjścia, zanim strona internetowa w ogóle powstanie, powinien być pomysł. Warto się zastanowić, o czym powinna być nasza witryna www, czym może się różnić od konkurencji i na czym ma się koncentrować. Nie ma sensu powielania innych serwisów, bo będzie z nimi trudno konkurować. Dlatego właśnie najlepiej znaleźć w danej tematyce jakąś niszę i na niej się koncentrować.

2. Zaplecze techniczne

Kolejnym krokiem w uruchomieniu strony internetowej o naszych pasjach jest zadbanie o odpowiednie zaplecze techniczne. Najpierw trzeba wybrać jak najlepszą domenę internetową, czyli nasz adres w sieci. To jednak nie wszystko. Potrzebny jest jeszcze hosting www, czyli miejsce na serwerze, gdzie zostaną umieszczone pliki strony internetowej. Przyda się również certyfikat SSL i CMS (np. WordPress), czyli gotowe oprogramowanie strony www.

3. Systematyczność

Techniczne uruchomienie hobbystycznego serwisu to zaledwie początek. Jeszcze przed publikacją strony internetowej warto przygotować dla niej trochę treści, żeby witryna nie była pusta po swoim debiucie. W prowadzeniu strony internetowej ważna jest systematyczność. Odbiorcy nie będą wracali, jeśli nie będą pojawiały się często nowe wpisy. Oczywiście takie publikacje muszą być interesujące i dopracowane zarówno pod względem merytorycznym, jak i językowym.

4. Marketing też jest ważny!

Na koniec jeszcze kilka słów o marketingu. Potrzebuje go bowiem nawet mały, hobbystyczny serwis. Dziś już nie wystarczy czekać, aż ktoś znajdzie naszą witrynę. Trzeba działać aktywnie i promować naszą stronę www, gdzie tylko jest taka okazja. Dobrym miejscem są przede wszystkim portale społecznościowe, ale i inne blogi, fora internetowe. Warto także publikować w różnych miejscach artykuły z linkami do naszego serwisu.

Własny serwis internetowy to może być dobry sposób na rozwijanie naszej pasji, a przy okazji na zarabianie pieniędzy (np. z reklam). Sukces odniesiemy jednak tylko wtedy, gdy taką witrynę potraktujemy poważnie i poświęcimy jej dużo czasu.