Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Mobilny aparat rentgenowski. Jakie funkcje? Jaka jakość obrazu?

mobilny aparat rentgenowski
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Aparaty rentgenowskie są niezbędnym wyposażeniem szpitali oraz klinik. Stanowią one podstawę diagnostyki obrazowej, którą można wykonać w najszybszy sposób. Coraz częściej spotykamy je również w prywatnych gabinetach medycznych – w tym przypadku są to zazwyczaj mobilne aparaty RTG, które odznaczają się mniejszymi gabarytami oraz większą przestawnością i operatywnością. Czy taki aparat RTG oferuje zdjęcia takiej samej jakości jak systemy stacjonarne? Jak w praktyce wygląda ich użytkowanie?

Budowa aparatu RTG mobilnego

Nowoczesne aparaty RTG to konstrukcje, w których wykorzystuje się najnowsze technologie zarówno w kwestii budowy aparatu RTG, jak i ich funkcjonalności. Świetnym przykładem udanego przeszczepienia innowacyjnych technologii na grunt diagnostyki obrazowej są urządzenia oferowane przez firmę United Imaging Healthcare, producenta wysokiej klasy sprzętu do diagnostyki obrazowej.

Patrząc na aparaty RTG, które dostępne są w ofercie tej marki, widzimy, że dzisiejsza radiologia to przede wszystkim innowacje z zakresu inteligentnych rozwiązań IT i nowoczesnych systemów informatycznych, a także miniaturyzacji, dzięki której mobilny aparat rentgenowski pozwala uzyskać wysokiej jakości obraz, nieodbiegający od tych, jakie oferują nam urządzenia stacjonarne.

rtg

Kompaktowe aparaty RTG oraz ich zastosowanie

Mobilne aparaty rentgenowskie znajdują zastosowanie zarówno w dużych szpitalach czy specjalistycznych klinikach, jak i gabinetach prywatnych. Ze względu na swoje kompaktowe rozmiary nie zajmują one dużo miejsca. A system jezdny sprawia, że są one łatwo przestawne i z powodzeniem można przemieszczać urządzenie w obrębie jednego pomieszczenia czy pomiędzy różnymi salami.

Mobilność oraz prostota i wygoda obsługi sprawiają, że coraz częściej możemy spotkać tego typu aparaty RTG również na izbach przyjęć, gdzie w określonych sytuacjach zachodzi konieczność błyskawicznego zdiagnozowania pacjenta przy łóżku. Tym samym mobilne aparaty RTG stanowią zarówno dodatkowe wyposażenie szpitalne, jak i podstawowy sprzęt do diagnostyki obrazowej w mniejszych klinikach czy gabinetach.