Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Kolokacja serwerów to sprawdzone rozwiązanie dla nowoczesnych firm

Kolokacja serwerów
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Kolokacja serwerów to jedna z wielu usług, jakie oferuje branża informatyczna. Rozwiązanie to pozwala umieścić sprzęt klienta w serwerowni firmy, która dba o powierzony jej produkt. Usługę kolokacji serwerów warto wybrać, aby w trakcie hotelingu urządzenia miały zapewnione stabilne działanie systemów wentylacyjnych, zasilania oraz zagwarantowane usługi tranzytu IP. Przekonaj się dlaczego usługa kolokacji to także propozycja dla ciebie!

Co to jest kolokacja?

Kolokacja zwana jest także hotelingiem urządzeń w wybranym centrum danych. Zatem, co to jest kolokacja? Jest to rodzaj usługi informatycznej, w czasie którego klient powierza wybranej firmie sprzęt. Wspomniana firma, jak https://www.s-net.pl/kolokacja zapewnia stały dostęp do zasilania, dba także o usługi tranzytu IP oraz sprawne działanie systemów wentylacyjnych. W trakcie hotelingu klient może korzystać z zasobów, jakie są oferowane w centrach danych oraz otrzymuje miejsce w szafie serwisowej. Oczywiście usługa może być dopasowana do indywidualnych oczekiwań, dlatego wybierając kolokację można wybrać: pojedyncze miejsce, szafy rack 19" lub klatki, czyli dedykowane pomieszczenia Data Center. Poznaj najistotniejsze cechy, jakimi powinna charakteryzować się kolokacja serwerów.

Kolokacja serwera - najważniejsze zalety 

Kolokacja to usługa, która powinna być świadczona na najwyższym poziomie. Dlatego w ramach usługi kolokacji powinno być zapewniona: bogata oferta usług dodatkowych, „remote hands” 24/7 w serwerowni, indywidualne podejście do klienta, gwarancja jakości usług (umowa SLA), profesjonalna obsługa zapewniona przez wykwalifikowany zespół specjalistów, możliwość podpięcia kolokowanych zasobów do operatorów obcych samodzielnie lub przy wykorzystaniu sieci S-NET, sprzęt sieciowy najwyższej jakości oraz hoteling z możliwością całodobowego dostępu do kolokowanych urządzeń. Indywidualne podejście sprawia, że każda firma korporacyjna i operatorzy zyskają najlepsze rozwiązanie dla siebie. 

Podobnie jak wsparcie techniczne, bardzo ważne są jasne warunki umowy oraz profesjonalne podejście do obsługi. Ciekawą opcją jest z pewnością kalkulator kolokacji dla biznesu, które w prosty i szybki sposób pozwala wyliczyć koszty instalacji oraz abonamentu. Wystarczy wprowadzić między innymi: wielkość planowanej kolokacji, liczbę U, moc, typ rozliczenia czy choćby czas trwania umowy. Kolokacja serwerów na jasnych warunkach to usługa, z której warto skorzystać!