© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


6 zalet korzystania ze Snowflake

Snowflake
 |  Redakcja  |  Technologia

Snowflake to nowoczesna, zaawansowana hurtownia danych w chmurze. Jeśli pracujesz na dużych wolumenach ważnych danych i chciałbyś podejmować na ich podstawie korzystne decyzje biznesowe, to narzędzie może Ci się bardzo przydać. Inteligentne zarządzanie, bezpieczeństwo i duża wydajność to zaledwie kilka przykładów zalet tego narzędzia. Czytaj dalej, by poznać inne korzyści, jakie może przynieść Snowflake dla Twojego biznesu.

Snowflake – na czym polega?

Jako inteligentna hurtownia danych znacząco różni się od tradycyjnych modeli tej usługi. Jest skuteczną metodą gromadzenia niemal nieograniczonej ilości danych pochodzących z różnych źródeł. Pozwala nimi bezpiecznie i szybko zarządzać, dzięki czemu umożliwia strategiczne wykorzystywanie danych w biznesie. Dużym atutem tego narzędzia jest fakt, że pozwala przekształcać ważne dane w precyzyjne informacje i wnioski biznesowe, a następnie udostępniać je w dowolnym czasie innym użytkownikom.

Snowflake korzysta z chmury danych, czyli sieci o globalnym zasięgu, w której różne organizacje agregują swoje ogromne ilości informacji. Takie rozwiązanie umożliwia łączenie ze sobą dotychczas odizolowanych danych – ich bezproblemowe odnajdywanie, analizowanie i bezpieczne udostępnianie w czasie rzeczywistym.

Snowflake – korzyści

Skalowalność

Narzędzie zapewnia automatyczne skalowanie przestrzeni i prędkości, które przekłada się z kolei na elastyczne zarządzanie zasobami. Dzięki tej funkcji tworzone raporty szybko dostosowują się do zmieniających się potrzeb biznesowych danej firmy.

Nowoczesne zarządzanie

Trudno przecenić pozytywny wpływ, jaki mogą wywrzeć tego typu narzędzia na rozwój Twojej firmy. Umiejętnie zarządzane i precyzyjnie analizowane dane z pewnością przyczynią się do demokratyzacji analityki organizacji, która jest bardzo ważnym filarem właściwie każdej działalności.

Wydajność

Ma niebagatelne znaczenie szczególnie w przypadku dużych obciążeń. Snowflake pozwala wyszukiwać i udostępniać zarządzane na bieżąco dane klientom firmy, partnerom biznesowym czy dowolnej organizacji, posiadającej dostęp do chmury. Dodatkowo narzędzie nie nakłada żadnych limitów dotyczących liczby jednoczesnych użytkowników i ilości przetwarzanych informacji. Daje zatem praktycznie nieograniczone możliwości.

Bezpieczeństwo

To aspekt niezwykle ważny dla każdej organizacji, dlatego narzędzie to zapewnia stałe szyfrowanie danych podczas ich przesyłania i przechowywania. Dzięki wbudowanej ochronie i retencji danych możesz mieć pewność, że dane Twojej firmy są wolne od zagrożeń, awarii czy błędów.

Współbieżność

Platforma działa na nieograniczoną skalę. Łączność lokalna i globalna to ważna kwestia szczególnie w dzisiejszym świecie. Automatyczne zarządzanie bazą danych gwarantuje tym samym stały dostęp do informacji i ich wygodną integrację z narzędziami wizualizacyjnymi.

Mniejsze koszty

Snowflake to dogodne rozwiązanie również dlatego, że eliminuje koszty zarządzania i utrzymania, które pojawiają się w tradycyjnych hurtowniach danymi. Co więcej, korzystając z tego narzędzia, użytkownik płaci tylko za faktyczny czas i liczbę przetworzonych danych.

Sprawdź Snowflake, jeżeli poszukujesz intuicyjnego, łatwego w obsłudze narzędzia, które pozwoli tworzyć Ci wirtualne hurtownie danych dopasowane do potrzeb Twojej firmy.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry