Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Co brać pod uwagę przy wybieraniu kas fiskalnych?

drukarki fiskalne online
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Wykorzystanie kas fiskalnych może wzmocnić pozycję firmy. Natomiast ważne jest zdecydowane się na odpowiednie wersje. Dla uzyskania oczekiwanych korzyści niezbędne jest wyszukanie kas, które są dopasowane do potrzeb. Dotyczy to również tego, jakie oprogramowanie zostanie wybrane do urządzenia. Dopiero gdy połączona zostanie właściwa drukarka fiskalna i program do jej obsługi będzie można liczyć na dużą wydajność. W działalności firmy jest to w stanie zapewnić zwiększenie sprawności obsługi klientów.

  1. Jak dopasować drukarki fiskalne do rodzaju działalności?
  2. Jakie są wymagania, gdy wykorzystuje się drukarki fiskalne online?
  3. Jak działa drukarka fiskalna online?

Jak dopasować drukarki fiskalne do rodzaju działalności?

Kluczowe przy wybieraniu kas fiskalnych jest dopasowanie ich do branży, w której funkcjonuje podmiot gospodarczy.

Z odmiennej kasy fiskalnej powinny korzystać:

  • sklepy,
  • hotele,
  • punkty gastronomiczne,
  • placówki usługowe.

Branża wpływa na rodzaju sprzedawanych towarów lub oferowanych usług. Nie można pomijać również wielkości firmy. Inne drukarki online sprawdzą się w gabinecie lekarskim, w którym zarejestrowanych jest dziennie jedynie kilkanaście usług. Natomiast mające większe możliwości urządzenia trzeba pozyskać dla dużego sklepu, gdzie będzie dochodzić do rejestracji nawet kilku tysięcy towarów. Z tego powodu warto postawić na dedykowaną dla konkretnej branży drukarkę fiskalną. Wówczas można mieć pewność, że jest ona w stanie sprawdzić się podczas użytkowania.

Jakie są wymagania, gdy wykorzystuje się drukarki fiskalne online?

Zmiany przepisów prawnych, które nastąpiły w ustawie z dnia 15.03.2019, sprawiają, że podobnie jak w przypadku papierowych kas, tak samo w przypadku elektronicznych nie będzie można ich kupić. Zamiast tego podatnicy mają używać drukarki fiskalne online. Zakaz nie dotyczy używanych już urządzeń. Elektroniczne wersje mogą być używane do czasu wyeksploatowania. Posiadając drukarkę fiskalną, można ją dalej używać. Jednak trzeba brać pod uwagę, że w przyszłości trzeba będzie przejść na modele fiskalne online. Hotele i obiekty noclegowe mogły kupować urządzenia w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania do 1.07.2020. Natomiast kolejne urządzenia, które można pozyskać na https://www.escsa.pl/sklep/drukarki-fiskalne-online.html, muszą być wersjami online.

Jak działa drukarka fiskalna online?

W kasie fiskalnej, która działa online dostępne są nowe funkcjonalności. Umożliwiają one między innymi dokonywania zapisu w pamięci urządzenia, jak też przekazywanie danych w sposób ciągły do centralnego repozytorium kas. Jest to proces automatyczny. W ten sposób wszystkie zdarzenia dotyczące pracy urządzeń znajdą się w centralnym repozytorium kas. Jest to system zbudowany na potrzeby rejestrowania danych z kas z całego kraju.