© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Technologia
  • Ekran elektryczny do projektora – czy to najlepsze z możliwych rozwiązań?

Ekran elektryczny do projektora – czy to najlepsze z możliwych rozwiązań?

ekran elektryczny
 |  Redakcja  |  Technologia

To oczywiste, że większość z nas lubi relaksować się po ciężkim dniu przy dużym ekranie, a oglądając swój ulubiony serial, zgłębiając sztukę filmową, czy też po prostu zagrywać w najnowsze i najpopularniejsze tytuły na konsole nowej generacji. W każdym z tych wypadków, konieczne jest wyświetlanie obrazu w takiej jakości, która uważana jest obecnie za zadowalającą. Można powiedzieć, że jest to full HD, aczkolwiek nowoczesne sprzęty mogą zagwarantować, że będzie to 4K, a nawet i 8K.

Dziś, z uwagi ma bardzo prężny rozwój nowych technologii, możemy wybierać pośród naprawdę ogromnej liczby urządzeń multimedialnych, a te podstawowe, które dają nam wysokiej jakości obraz to oczywiście najpopularniejszych w tej kategorii telewizor oraz projektor. Należy zaznaczyć, że ten drugi wymaga jeszcze pewnego urozmaicenia – to projekcyjny ekran elektryczny lub ten inny podobny model, które pozwoli nam na wyświetlanie wspomnianego obrazu. Nie zawsze mamy jednak przekonanie, na jaki model postawić, co ogólnie rzecz biorąc rodzi pewien problem – staramy się wybrać bezpieczne rozwiązane, jakim jest telewizor.

Czy telewizor to jedyne słuszne rozwiązanie?

Istnieje przynajmniej kilka okoliczności, w wypadku których to właśnie telewizor jawi się jako najlepsza opcja. Po pierwsze, będzie to sytuacja, kiedy zdarza się nam traktować telewizję, jako tło do tego, co robimy w międzyczasie. Włączamy swój ulubiony program muzyczny i pracujemy, sprzątamy, gotujemy czyli wykonujemy czynności bez parzenia się w ekran. Podobna sytuacja jest też wtedy, kiedy oglądamy długo i często np. kanały informacyjne, a to szczególnie w ciągu dnia. Warto wiedzieć, że projektor wymaga dobrego zaciemnienia w pomieszczeniu, w przeciwnym wypadku najlepszy będzie właśnie telewizor. Sprawdzi się on także, kiedy nie mamy miejsca na ogromny ekran lub jesteśmy użytkownikami popularnych serwisów streamingowych, które ostatnim czasy zdominowały nasze playlisty.

Ekran na statywie – wady i zalety

Wymieniając najpopularniejsze rozwiązania dla projektorów, nie można nie wspomnieć o klasyczny ekranie umieszczanym na statywie. Nie jest to oczywiście opcja idealne i posiada swoje wady, natomiast prędko odnajdziemy w jej przypadku przynajmniej kilka korzyści, które zachęcą niejednego do zakupu tego właśnie modelu. Na pewno na uwagę zasługuje tutaj fakt, iż w odróżnieniu od większości pozostałych, mamy tutaj do czynienia z ekran mobilnym, czyli po prostu przenośnym, a zatem możemy go spakować, przewieźć w dowolne miejsce i tam z niego skorzystać. Na minus są jednak jego parametry, a mówiąc dokładniej to, iż ciężko przy jego pomocy uzyskać idealnie gładką powierzchnię. Oczywiście – to lepsze wyjście niż ściana pomalowana na biało aczkolwiek, jeśli zależy nam na kinowej jakości, lepiej wybrać bardziej profesjonalny model. Ekran tego typu spotkamy chociażby w salach wykładowych, w szkołach, w biurach firmowych, ale też w wielu innych instytucjach.

Ekran elektryczny – wygoda i jakość

Jeśli jesteśmy faktycznie przekonani co do tego, że telewizor to nie jest opcja dla nas i pragniemy efektu rodem z prawdziwej sali kinowej, najlepiej sprawdzi się elektryczny ekran. Wybierając taki model, możemy uzyskać naprawdę zadowalające parametry. Pamiętajmy, że współcześnie telewizory potrafią posiadać naprawdę spore przekątne, jednak odpowiedni ekran projekcyjny będzie w stanie to z pewnością przebić. Wystarczy, że wyobrazimy sobie w swoim domu obraz, który przekracza nawet 100 cali!

Bardzo dużą zaletą jest bez wątpienia możliwość montażu ekrany na suficie lub na ścianie. Najbardziej optymistyczny scenariusz zakłada, że ekran jest całkowicie niewidoczny, gdyż zwija się w podwieszany sufit. Wystarczy, że skorzystamy z pilota lub przycisku na ścianie, a ekran rozwinie się na nasze żądanie i będzie już gotowy do pracy. Oczywiście nie jest to wyjście najtańsze z możliwych, jednakże należy brać poprawkę na cenę, gdyż widnieje tutaj sporo elektroniki, a za technologię niestety należy zapłacić.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry