© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


iPhone 12 – innowacja w parze z wyjątkowym stylem

iPhone 12
 |  Redakcja  |  Technologia

W czwartym kwartale 2020 roku na rynek trafiły nowe smartfony firmy Apple: iPhone 12 wraz z wersjami Pro i Pro Max. To przełomowe modele, które dzięki swojej specyfikacji i zastosowanym technologiom wyprzedzają swoich poprzedników. Czym wyróżniają się najnowsze propozycje tego producenta?

Przełomowy model od Apple

Od momentu trafienia do sprzedaży iPhone 12 zyskał opinię jednego z najlepszych smartfonów od firmy Apple, która od początku swojej obecności w tej branży dostarcza klientom rozwiązania najwyższej jakości. W zgodzie z designem pozostałych edycji urządzeń z tej serii „dwunastka” charakteryzuje się zaokrąglonymi, płaskimi krawędziami. Tylny panel został w tym przypadku wykonany z wytrzymałego szkła, co podkreśla elegancką stylistykę i zwiększa wygodę korzystania z urządzenia. Model jest dostępny w pięciu kolorach – białym, czarnym, czerwonym, niebieskim oraz zielonym.

Pod względem wyglądu wprowadzono głównie niewielkie, lecz trafione zmiany do sprawdzonego, cenionego projektu. Specyfikacja urządzenia wyróżnia się jednak znaczącą zmianą, która odróżnia tego smartfona od starszych modeli – mowa oczywiście o obsłudze sieci 5G. To pierwszy smartfon od Apple, który daje możliwość skorzystania z najnowszej generacji łączności mobilnej, oferując znacznie większe prędkości niż w przypadku urządzeń obsługujących jedynie 4G/LTE. Wybór iPhone’a 12 to zatem szansa na uczestniczenie w prawdziwej rewolucji dotyczącej sieci komórkowych, która będzie kształtować następne lata rozwoju technologicznego.

Co sprawia, że to właśnie iPhone 12 jest tak interesującym wyborem?

Wsparcie dla 5G to ogromna zaleta, jednak to nie koniec plusów najnowszego modelu od Apple. iPhone 12 został wyposażony w ekran o przekątnej 6,1 cala i rozdzielczości równej 1 170 na 2 532 pikseli. Obraz jest prezentowany na wyświetlaczu Super Retina XDR z panelem OLED – zagęszczenie pikseli wynosi 460 ppi, a szczytowa jasność to aż 1 200 nitów, dzięki czemu treści na ekranie urządzenia zawsze wyglądają rewelacyjnie. Kolory są wyjątkowo wyraźne i nasycone, a ruch na wyświetlaczu jest płynny i naturalny. To wszystko wpływa na wysoki komfort użytkowania podczas przeglądania mediów społecznościowych, czytania artykułów czy oglądania filmów. Smartfon umożliwia również robienie zdjęć i nagrywanie w doskonałej jakości ze względu na zaawansowane obiektywy. W charakterystycznym wcięciu z przodu umieszczono aparat do selfie o rozdzielczości 12 MP wraz z czujnikiem głębi 3D, z kolei na tylnym panelu znajdziemy parę wysokiej klasy 12-megapikselowych obiektywów.

Apple iPhone 12 z najnowszym procesorem A14 Bionic to smartfon, który pozwoli na płynną pracę, bezproblemową obsługę wielu aplikacji naraz oraz szybkie ładowanie bezprzewodowe. Sprawność działania wspiera także optymalizacja ze strony systemu iOS w wersji 14. W kwestii pamięci wewnętrznej mamy do wyboru trzy opcje: 64 GB, 128 GB oraz 256 GB.

Pozostałe modele iPhone’a 12 – wersja Pro oraz Pro Max

Wraz ze modelem iPhone 12 na rynku pojawiły się jego dodatkowe warianty, skierowane do szczególnie wymagających użytkowników. Pierwszym z nich jest Apple iPhone 12 Pro – model, który wyróżnia się większą ilością pamięci RAM (6 GB zamiast standardowych 4 GB) oraz obecnością trzech obiektywów 12 MP na tylnym panelu z dodatkowym czujnikiem głębi. Apple iPhone 12 Pro Max, podobnie jak wariant Pro, został wyposażony w lepszy aparat oraz 6 GB pamięci operacyjnej. Od pozostałych wersji wyróżnia go mocniejsza bateria i większe rozmiary – w przypadku tego modelu mamy do dyspozycji 6,7-calowy ekran o rozdzielczości 1 284 na 2 778 pikseli.

Jakie są największe zalety iPhone’a 12?

Dzięki obsłudze sieci 5G iPhone 12 jest smartfonem, który sprawdzi się przez wiele lat, już teraz znacznie wyprzedzając liczne pozostałe modele dostępne na rynku. Niewątpliwą zaletą jest wyświetlacz o świetnych parametrach oraz znakomity obiektyw, który pozwoli na uchwycenie najważniejszych momentów w idealnej jakości. Na uznanie zasługuje także wygląd urządzenia oraz ergonomiczna konstrukcja, dzięki której korzystanie z najnowszego smartfona Apple to czysta przyjemność. „Dwunastka” osiąga również imponujące wyniki pod względem wydajności – zwłaszcza w przypadku wariantów Pro i Pro Max, które są wyposażone w powiększony zasób pamięci RAM. Niezależnie od wybranej wersji iPhone 12 to propozycja, która spełni wymagania praktycznie każdego użytkownika.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry