Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Czym kierować się wybierając software house?

software house
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Rynek IT rozrasta się w szybkim tempie, a liczba software house’ów stale się zwiększa, dlatego potencjalni klienci mogą czuć się zagubieni podczas podejmowania decyzji o wyborze firmy IT, która wykona dla nich oprogramowanie. Przedstawiamy krótki poradnik, w którym podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas tej decyzji.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru firmy IT?

Jeśli interesuje Cię wybór software house Wrocław, weź pod uwagę sposób pracy oraz doświadczenie kilku firm IT. Oto kilka punktów, które powinny zostać zweryfikowane przed rozpoczęciem współpracy:

Proces projektowy

Software house, który oferuje wysoką jakość usług, w pierwszej kolejności prezentuje klientom proces projektowy. W praktyce oznacza to przejrzystość, która umożliwia osobie z zewnątrz zrozumienie poszczególnych etapów realizacji. Takie podejście sprawia, że klient czuje się pewnie i wie, że w każdej chwili będzie mógł rozwiać swoje wątpliwości lub wprowadzić zmiany. Zapoznanie z procesem projektowym pozwala uniknąć nieporozumień w trakcie współpracy, ponieważ każda ze stron wie, na jakim etapie się znajduje oraz czego może oczekiwać.

  • Doświadczenie w tworzeniu podobnego oprogramowania

Kluczową kwestią jest zbadanie, czy potencjalny dostarczyciel oprogramowania zajmował się już wcześniej tworzeniem oraz wdrażaniem aplikacji o podobnych funkcjonalnościach. Jakość poparta dowodami w postaci case study jest istotna, ponieważ specjaliści mogą swobodnie przeprowadzić Twoja firmę przez cały proces projektowy i przedstawi możliwe zagrożenia, które zaobserwowano w poprzednich realizacjach. Często klient przychodzi do deweloperów z całym planem, który wydaje się przemyślany, jednak po spotkaniu okazuje się, że doświadczeni inżynierowie odradzają wybrane rozwiązania. Współpraca z software housem, który operuje konkretnym językiem programowania lub wykorzystuje daną technologię, niweluje ryzyko kosztownych błędów po wdrożeniu produktu.

  • Stack technologiczny

Stack technologiczny powinien zostać przedstawiony klientowi na samym początku, ponieważ zazwyczaj nie jest to specjalista, który potrafi samodzielnie określić, że dana technologia jest najlepszym wyborem, dedykowanym jego aplikacji. Zwróć uwagę, czy programiści i inni członkowie zespołu dbają o Twoją edukację w zakresie rozwiązań technicznych. Powinny być one dobrane do specyfiki projektu, np. jeśli interesuje Cię praca klientami korporacyjnymi oraz aplikacja w perspektywie czasu ma być rozbudowana, prawdopodobnie deweloperzy zaproponują Ci JAVĘ, a dobrą praktyką jest przedstawienie argumentacji za wyborem tej technologii.

  • Gwarancja

Gwarancja jakości oraz osiągnięcie wyznaczonych celów powinny zostać zapisane w umowie dotyczącej świadczenia usług związanych z dostarczaniem oprogramowania. Jeśli software house daje Ci gwarancję na swój produkt, oznacza to, że inżynierowie są pewni swoich umiejętności i nie pozbawią Cię pomocy w razie potrzeby wprowadzenia poprawek.