© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Technologia
  • Niezawodne dyski HDD na dane firmowe - na co zwrócić uwagę?

Niezawodne dyski HDD na dane firmowe - na co zwrócić uwagę?

Niezawodne dyski HDD na dane firmowe
 |  Redakcja  |  Technologia

Osoby, które prowadzą własną działalność, doskonale zdają sobie sprawię z tego, jak ważne jest przechowywanie wszelkich danych związanych z firmą. Faktury, raporty, zestawienia - w razie jakiejkolwiek kontroli musisz mieć wszystko na wyciągnięcie ręki. Nie jest to proste i wymaga sporo pracy, aby nie pogubić się w dokumentacji, którą trzeba długo przechowywać i w pokaźnej ilości. Wybranie odpowiedniego dysku HDD, który pozwoli Ci zachować ład i skład w dokumentacji to podstawa. Tylko jak wybrać odpowiedni? Na co zwrócić uwagę? Sprawdź!

Czym są dyski HDD

Wydawałoby by się, że dysk HDD jest coraz rzadziej wybieraną opcją. Nic bardziej mylnego, wile osób a w szczególności przedsiębiorców decyduje się na zakup tego niezawodnego sprzętu. Jedyną jego wadą jest sposób pracy, a mianowicie, jest głośniejszy niż dysk SSD, a wszystko za sprawą jednego ruchomego elementu, czyli okrągłej, obracającej się płytki. Mimo tego kupujący chętnie się na niego decydują, przede wszystkim ze względu na jego wytrzymałość, jakość oraz ogromne ilości pamięci, przeliczając na wysokiej jakości fotografie (15 MB), nawet dysk HDD 1tb potrafi ich zmieścić ponad 65 000, jednocześnie mając bardzo korzystne ceny, w porównaniu do konkurentów. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie dysku HDD?

Większość osób kupuje dysk twardy decydując pomiędzy SSD a HDD. Do przechowywania danych firmy, oba się świetnie nadadzą, powinieneś wybrać kierując się własnymi oczekiwaniami względem niego. My preferujemy dysk HDD, jeżeli potrzebujesz bardzo dużo miejsca warto zdecydować się na dysk HDD 2tb, z uwagi na jego ogromną pojemność nie będziesz musiał korzystać z dwóch lub trzech, wystarczy Ci ten jeden, który pomieści wszystkie najważniejsze dane w jednym miejscu. Na co jeszcze zwrócić uwagę? 

  • Prędkość-szybkość jego pracy jest to jeden z najważniejszych elementów, którymi powinieneś się kierować przy zakupie. Szybkość odczytywania oraz zapisywania informacji są szczególnie ważne w pracy, gdy czas goni. Najrozsądniejszym wyborem będzie ten z jak największą ilością obrotów na minutę. Zdecydowanie przełoży się to na tępo oraz jakość pracy, nie warto kierować się niską ceną w tym przypadku, droższy sprzęt, może przynieść większe zyski w przyszłości. 
  • Złącze-jest kolejnym bardzo ważnym elementem. Koniecznie zwróć na to uwagę, gdy kupujesz starszy model, nieważne ile pieniędzy na niego wydasz i jak wydajnie będzie on pracował, jeżeli nie zdołasz podłączyć go do swojego komputera czy laptopa, koniecznie zwróć uwagę na ten element.
  • Wymiary-jeżeli chcesz zamontować dysk w laptopie lub komputerze, koniecznie zwróć uwagę na jego wymiary. O ile sprzęt, który 2,5 cala lub 3,5 cala bez problemu zamontujesz w komputerze, z laptopem będzie kłopot, ponieważ ten większy do niego na pewno nie wejdzie. Najrozsądniej będzie do komputera wybierać te 3,5-calowe, natomiast do laptopa idealny będzie 2,5 cala. 

Jaki dysk HDD wybrać?

Wszystko zależy od tego, jakie informacje przechowujesz i czy wolisz je rozdzielać. Jeśli zależy Ci na łatwym oraz szybkim dostępie do swoich danych, lepszym wyborem będzie właśnie ten z jak największą pojemnością. Jeżeli jednak wolisz posegregować dane i trzymać oddzielnie, uporządkowane w odpowiedni sposób, nie ma sensu decydować się na terabajtowe modele, lepszym wyborem będzie zakup kilku oddzielnych dysków, ale z mniejszą pojemnością. 

Jeżeli szukasz więcej informacji na podobne tematy, koniecznie zajrzyj na Poradnik Komputery i tablety Media Expert.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry