Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak wyszukać profesjonalnego lektora online?

bank głosów
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Nagrania wymagające podłożenia głosu przez lektora można obecnie zlecać również przez internet. Co więcej, także samego lektora można wyszukać online. Jak to zrobić? Sprawdź, gdzie można wyszukać lektorów w internecie, a także jak zamówić nagranie bez potrzeby wychodzenia z biura lub domu.

Kiedy potrzebny jest lektor?

Lektor jest osobą pracującą głosem, który nagrywa rożne materiały na zlecenie klienta. Uczestniczy w wielu projektach, między innymi podczas nagrywania reklam, dubbingowania filmów i seriali, przygotowywania materiałów informacyjnych czy promocyjnych. Znalezienie dobrego lektora m bardzo duże znaczenie. Jego nagranie powinno współgrać z celem projektu, trafiać do grupy docelowej, a także przyciągać uwagę. Zatem, gdzie można znaleźć najlepszego lektora? 

Banki głosów online

Obecnie wyszukanie lektora, który może uczestniczyć w różnych nagraniach głosowych, nie jest trudne. Do tego celu wystarczy odwiedzić internetowy bank głosów - https://www.powitania.pl/bank-glosow/ Co to jest? Internetowy bank głosów to serwis, który gromadzi pod jednym adresem próbki głosów nawet kilkuset lektorów polskich i zagranicznych. Wśród nich można znaleźć lektorów znanych i rozpoznawanych przez niemalże każdego, ale również osoby, które amatorsko zajmują się użyczaniem swojego głosu do produkcji. Korzystanie z banków głosów jest bardzo proste – wystarczy tylko wejść na stronę, a potem określić za pomocą filtrów parametry głosu, jakim ma posługiwać się idealny lektor do danego zadania. Następnie można odsłuchać próbki nagrań, aby ocenić, czy rzeczywiście dana osoba będzie mogła sprawdzić się podczas konkretnego projektu.

Jak zamówić nagranie z wybranym lektorem?

Gdy lektor z banku głosów został już wybrany, w takim przypadku można od razu zamówić materiał z jego udziałem. Jako że banki głosów działają przy studiach nagraniowych, wystarczy tylko skontaktować się z i przesłać zlecenie, aby odebrać je nawet w przeciągu paru dni. Studio nagraniowe kontaktuje się wtedy z lektorem i następnie wykonuje razem z nim nagranie według życzeń przekazanych przez klienta. Oczywiście, nagranie jest również odpowiednio obrabiane, aby wyróżniać się najwyższą jakością. Gotowe nagranie przekazywane jest do klienta na podany przez niego adres e-mailowy w wyznaczonym czasie. Często można otrzymać je nawet w przeciągu paru dni, gdy liczy się każda doba. Gdy zatem konieczny jest lektor, w takim przypadku internetowy bank głosów współpracujący razem ze studiem nagraniowym to szybki i prosty sposób, aby otrzymać wysokiej klasy nagranie do wielu celów.