Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Dlaczego warto wdrożyć oprogramowanie dla biznesu przy pracy zdalnej?

Oprogramowanie dla firm
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Zdaniem „Rzeczypospolitej” zdalnie pracuje obecnie co trzecia osoba. Choć część branż nie może pozwolić sobie na komfort pracy z domowego zacisza, istnieją sektory, w których współczynnik ten wynosi nawet 80%. Choć przejście na tzw. home office pozwala znacznie ograniczyć ryzyko zarażenia COVID-19, może negatywnie odcisnąć się na wydajności pracowników. Aby temu zapobiec, warto zastanowić się nad inwestycją w oprogramowanie dla biznesu, które podniesie komfort pracy zdalnej. Na jakie kryteria systemów informatycznych należy zwrócić szczególną uwagę?

Oprogramowanie dla biznesu powinno stawiać na komunikację

Płynna wymiana informacji to bez wątpienia najważniejszy czynnik wpływający na komfort pracy zdalnej. Należy podkreślić jednak, że pojęcie to jest znacznie szersze niż bezpośredni kontakt w obrębie danego zespołu. Rola komunikacji w trakcie pracy w ramach home office powinna być rozpatrywana na kilku płaszczyznach:

  • tradycyjna komunikacja, rozumiana jako wymiana informacji pomiędzy pracownikami a klientami – z pomocą przychodzą tu najczęściej wideorozmowy oraz czaty,
  • wymiana danych, np. kluczowych dokumentów, obejmujących dane osobowe, poufne zestawienia finansowe oraz umowy czy chronione dane osobowe – pliki te powinny być gromadzone w zabezpieczone chmurze, do której dostęp będą mieli wszyscy upoważnieni specjaliści,
  • wymiana wiedzy – prowadzenie kursów oraz szkoleń online, zwiększające kompetencje kadry,
  • komunikacja cyfrowa – w niektórych przypadkach może zaistnieć konieczność inwestycji w program do zdalnej pracy na innym komputerze, wyposażonym w odpowiednie komponenty czy specjalistyczne aplikacje.

Postaw na bezpieczny program do pracy zdalnej

Bezpieczeństwo oprogramowania biznesowego można zweryfikować dzięki obowiązującym normom. Jedną z nich jest certyfikat PN-EN ISO/IEC 27001:2017-06, które obecność potwierdza, że dane programy, procedury, usługi bądź procesy są zgodne z globalnymi standardami Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Warto upewnić się również, że dane oprogramowanie dla biznesu spełnia kryteria Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) z dnia 25 maja 2018 r.

Szukasz programu, który pomoże Ci zadbać o doskonały przepływ informacji podczas pracy zdalnej, nie bagatelizując jednocześnie kwestii bezpieczeństwa kluczowych danych Twojej firmy? Zapoznaj się z ofertą firmy Euroimpex, specjalizującej się w optymalizacji kosztów dużych i małych przedsiębiorstw oraz urzędów. Odwiedź stronę internetową https://euroimpex.pl/oprogramowanie/biznes/ i dowiedz się, jak uczynić pracę na home office w pełni wydajną i efektywną.