© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Rosnąca popularność dronów

drony
 |  Redakcja  |  Technologia

W ostatnim czasie coraz częściej można usłyszeć o dronach. Są one wykorzystywane w wielu sytuacjach i w wielu branżach np. w fotografii czy dziennikarstwie. Warto wiedzieć, czym tak właściwie jest dron, w jaki sposób działa oraz dlaczego staje się coraz bardziej popularny.

Co warto wiedzieć o dronach?

Drony to małe statki powietrzne, które latają bez obecności załogi na pokładzie. Mogą być sterowane automatycznie lub zdalnie, w zależności od ich typu. Warto zaznaczyć, że znajdują one swoje zastosowanie w różnych obszarach. Dzięki nim można obserwować różne obiekty, robić zdjęcia z bardzo ciekawych perspektyw. Drony są także wykorzystywane w siłach zbrojnych. Cieszą się one też dużą popularnością wśród osób prywatnych.

Warto zaznaczyć, że drony mają kilka bardzo przydatnych funkcji. Do najbardziej popularnych należy możliwość podglądu na żywo. Zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania, pozwala monitorować na żywo obraz na ekranie swojego smartfona. Kolejną przydatną funkcją jest możliwość powrotu do domu. Gdy dron wybiera się na dłuższy lot, wystarczy ustawić w nim dowolny adres, aby po wydaniu właściwej komendy sam wrócił do domu.

Drony umożliwiają także wyznaczanie punktów na mapie. Modele wyposażone w GPS, pozwalają na wyznaczenie na mapie trasy, którą pokonał.

Coraz większa popularność dronów

Drony stają się coraz bardziej popularne. Często są wykorzystywane zarówno przez osoby prywatne, jak i w celach komercyjnych. Przede wszystkim ma to związek z ich nieograniczonymi możliwościami. Drony mogą być wykorzystane w naprawdę różnych sytuacjach. Dzięki nieustannemu rozwojowi techniki każdy może sobie pozwolić na zakup nawet najmniejszego drona.

Urządzenia te można wykorzystać wszędzie tam, gdzie dawniej używano helikopterów. Ich wykorzystanie jest o wiele tańsze. Ponadto drony są bardzo zwinne. Dzięki temu mogą one pokonywać bardzo niestandardowe i trudne trasy. Radzą sobie wszędzie tam, gdzie nie poradzą sobie większe pojazdy latające.

Zastosowanie dronów

Jak wspomniano wcześniej, drony zyskują coraz większą popularność. Mogą one wesprzeć pracę człowieka w naprawdę wielu dziedzinach. Za ich pomocą można wykonywać różne zdjęcia, a także pomiary powietrza. Ciekawym zastosowaniem jest walka ze smogiem. Statki bezzałogowe mogą monitorować jakość powietrza. Niektóre modele wyposażone są w specjalne laboratorium chemiczne, które podlatuje do obiektu i pobiera próbkę dymu, który się z niego wydostaje, aby móc go zbadać.

Dron wykorzystywany do walki ze smogiem mogą także wykonać mapę zanieczyszczeń danego miasta. Dron leci na niewielkiej przestrzeni i pobiera próbki, które są wykorzystywane w tym celu.

Innym zastosowaniem jest wykorzystywanie dronów do wykonywania różnych map i modelów. Za ich pomocą można także sprawdzać stan zdrowia roślin oraz monitorować pola uprawne, aby uzyskać ich pełną ocenę. Drony wykorzystywane są też w leśnictwie. Pozwalają, na kontrolowanie stanu dzikiej zwierzyny. Bardzo ważnym zastosowaniem tych urządzeń jest także transportowanie krwi.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z ironsky.pl

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry