© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Technologia
  • Projektowanie 3D do druku warto powierzyć dobrej firmie

Projektowanie 3D do druku warto powierzyć dobrej firmie

projektowanie 3D do druku
 |  Redakcja  |  Technologia

Aby przygotować wydruk 3D, należy w pierwszej kolejności wykonać jego projekt. Do dyspozycji jest szeroka gama różnych programów do projektowania, z których można korzystać również bezpłatnie. Są jednak sytuacje, gdy stworzenie projektu warto powierzyć fachowcowi w tej dziedzinie.

Czym jest projektowanie 3D do druku?

Podobnie jak projektowanie ważne jest przy druku 2D, czyli na przykład plakatów, ulotek czy wizytówek, ma ono też duże znaczenie przy drukowaniu obiektów 3D, czyli na specjalnych drukarkach 3D. W tym przypadku projektowanie jest znacznie bardziej złożone, ponieważ obiekt jest trójwymiarowy, czyli musi wyróżniać się geometrią przestrzenną. Projekt powinien być też opracowany tak, aby drukarka mogła przygotować go bez większych trudności podczas druku. W internecie można znaleźć różne rodzaje programów przeznaczonych do przygotowywania projektów druków 3D.

Są to także znane aplikacje bezpłatne, które doskonale nadają się dla początkujących użytkowników. Programy te umożliwiają stworzenie różnych obiektów, a także wykonanie symulacji ich druku, co pozwala na wyeliminowanie ewentualnych niedociągnięć na tym etapie. Są jednak takie sytuacje, gdy projektowanie 3D do druku powinno być przekazane fachowej firmie, której pracownicy mają w tym zakresie większą wiedzę, doświadczenie oraz dysponują zaawansowanymi programami do projektowania graficznego.

Projektowanie 3D do druku – kiedy zlecić je firmie?

Najczęściej projektowanie 3D do druku zlecane jest wtedy, gdy klient, na przykład firma zajmująca się produkcją, potrzebuje określonego elementu, który będzie dopasowany do prowadzonych przez nią procesów. Element ten powinien wyróżniać się wysoką jakością po wydruku, dlatego jego projekt powinien być dopracowany w najmniejszych detalach. Także projektowanie 3D do druku jest zlecane wtedy, gdy klient po prostu nie ma wiedzy w zakresie druku trójwymiarowego i po prostu chce odebrać gotowy produkt, na przykład część zamienną do maszyny.

Gdzie można zamówić projektowanie 3D do druku?

Obecnie projektowanie 3D jest świadczone przez praktycznie każdą firmę, która zajmuje się również świadczeniem druku 3D. Wówczas klient może otrzymać pełną pomoc – od przyszykowania projektu potrzebnego produkt aż do jego wykonania na drukarce 3D. Oferty firm zajmujących się świadczeniem usług projektowania 3D do druku można znaleźć już teraz w internecie. Dzięki temu można znaleźć dobre firmy działające w okolicy. Warto też wskazać, że usługi druku 3D można obecnie zamawiać na odległość – bez osobistego udawania się do firmy.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry