© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Technologia
  • Kolorowy monitoring nocą – poprawiona ochrona obiektów

Kolorowy monitoring nocą – poprawiona ochrona obiektów

Kolorowy monitoring nocą
 |  Artykuł partnera  |  Technologia

Zastanawia Cię, dlaczego zdjęcia z kosmosu imponują ostrością, a obraz z monitoringu nierzadko nie pozwala rozpoznać sprawcy zdarzenia? Zdarza się to szczególnie nocą, kiedy obrazy czarno-białych kamer nie gwarantują obrazu odpowiednio wysokiej jakości. Obecnie można udoskonalić swój system monitoringu CCTV o kamery ColorVu lub Full Color, które gwarantują kolorowy i wyraźny obraz zarówno za dnia, jak i w nocy. Poznaj zalety tego rozwiązania i dowiedz się, dlaczego warto się na nie zdecydować.

Rozwiąż problem niewyraźnego obrazu z kamer nocą

Pod osłoną nocy znacznie łatwiej jest dokonać włamania w celu dokonania kradzieży lub rabunku. Do tej pory jedyną słuszną inwestycją w monitoring, który miał działać również nocą, były kamery czarno-białe, ponieważ kolorowe działały prawidłowo jedynie za dnia, natomiast okazywały się kompletnie bezużyteczne. Z pomocą przychodzą kamery monitoringu ColorVu HikVision oraz Full Color firmy Dahua.

Na czym polega technologia?

Diody LED w podczerwieni pozwalały na dostateczne doświetlenie monitoringu, jednak kosztem konieczności rejestrowania obrazu pozbawionego żywych barw. Tymczasem technologia zastosowana w HikVision ColorVu pozwala uzyskać wysoką szczegółowość obrazu rejestrowanego nocą z zachowaniem żywych barw. Jakim rozwiązaniom technologiczny zawdzięczamy takie możliwości?

Jasna przysłona

W kamerach zastosowano bardzo jasne przysłony o wartości F/1.0, co oznacza, że przepuszcza ona do obiektywu dokładnie tyle światła, ile do niej dociera z zewnątrz. Zastosowanie tak jasnej przysłony pozwala osiągnąć znacznie jaśniejszy obraz niż w przypadku przysłon o wyższych wartościach.

Wysoka czułość optyki

Kamery ColorVu zostały wyposażone w przetwornik 1/1.8", który umożliwia generowanie obrazu w rozdzielczości 4 MP. Osiągnięcie wysokiej jakości obrazu o odpowiednim poziomie jasności oraz poziomie nasycenia barw wspomagają technologie:

  • Backside Illumitaion (BSI),
  • Dual Conversion Gain (DCG),
  • Wide Dynamic Range (WDR).

Doświetlenie

Kamery posiadają wbudowane doświetlacze. Charakteryzują się one ciepłą barwą światła, dzięki której możliwe jest osiągnięcie wyraźnych kolorów również nocą.

Dlaczego warto korzystać z kamer ColorVu i Full Color?

Dotychczas skuteczne rozpoznanie sprawcy lub ustalenie zdarzeń, które miały miejsce w nocy w zasięgu kamer monitoringu CCTV było dość utrudnione, a niekiedy nawet niemożliwe. Kamery ColorVu i Full Color bardzo skutecznie rozwiązują ten problem, dają bowiem wyraźny, kolorowy obraz, który pozwala rozpoznać szczegóły zdarzeń, takie jak m.in.: twarz sprawcy, szczegóły jego ubrania, kolor pojazdu, dokładny przebieg zdarzeń i wiele innych.

Ponadto kamery zapewniające kolorowy obraz nocą występują w różnych wariantach, które można dostosować do wielu rodzajów obiektów, a także zastosować wewnątrz lub na zewnątrz. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by zastąpić nimi w działających systemach monitoringu kamery, które nie gwarantują wyraźnego obrazu w ciemności. Kamery HikVision ColorVu oraz Dahua Full Color znajdziesz w sklepie Kompleksmedia.pl.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry