© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Przyszłość cyfrowego świata

Hybrydowy SD-WAN
 |  Redakcja  |  Technologia

Obecnie biznes w dużej mierze opiera się na ciągłości komunikacji i swobodnej oraz szybkiej możliwości wymiany danych. Ważne, aby stworzyć dla nich jedną sieć, która będzie bezpieczna i łatwa do zarządzania.

Alternatywa dla WAN

Do sprawnego i szybkiego przepływu informacji do niedawna służyły rozbudowane sieci tzw. WAN. Dzięki nim można było dzielić się danymi m.in. między fizycznymi lokalizacjami firmy.  Ruch sieciowy prowadzony był jednak przez centrum danych, a to – przy dużej ilości informacji – wiązało się ze stratą czasu i spowolnieniami w pracy. Rozwiązaniem jest co prawda możliwość zwiększenia przepustowości łączy, ale to generowało dodatkowe koszty. 

Hybrydowe rozwiązanie SD-WAN

Orange dla Firm ma w swojej ofercie alternatywę – Software-Defined Wide Area Network. Usługa ta może być przyszłością świata cyfrowego. To jedno z najbardziej skutecznych narzędzi do zarządzania i optymalizacji firmowej sieci. Odkąd zmienia się sposób traktowania IT w firmach i dostrzega się w nim ważny obszar biznesowy, podejście do infrastruktury sieciowej firmy także ewoluuje.  

Jedną z przyczyn było nagłe zainteresowanie firm pracą zdalną czy raczej konieczność jej wdrożenia niemal z dnia na dzień. Pandemia zmusiła do szybkiej zmiany modelu realizowania usług i kontaktu w nowych warunkach. Część korporacji zdecydowała, że to dobry moment na wdrożenie nowoczesnych technologii – jak właśnie SD-WAN.  

SD-WAN – przyszłość sieci rozległych 

Hybrydowy SD-WAN został oparty na architekturze chmurowej i pozwala na tworzenie korporacyjnych połączeń opartych na różnych rodzajach łączy transmisji danych i dostępu do Internetu. Umożliwia pełną kontrolę nad infrastrukturą sieciową, poprawę wydajności, a także zapewnia wygodny dostęp do najważniejszych aplikacji i poprawia stopień bezpieczeństwa danych. SD-WAN wpisuje się w aktualny trend nowego spojrzenia na infrastrukturę, sieć i łączność między nią a środowiskami. 

Systematycznie rośnie liczba firm, które wdrażają takie rozwiązanie i doceniają zalety tej technologii. Zmiana sieci WAN w przedsiębiorstwach zachodzi szybko i wyznacza nowe standardy. Nic dziwnego, że dostępne są różne oferty dostawców technologii również na polskim rynku – np. Orange.  

SD-WAN w usługach Orange 

Orange to firma o wieloletnim doświadczeniu, posiadająca know-how z zakresu budowy, optymalizacji i zarządzania sieciami rozległymi. Taki partner biznesowy sprosta oczekiwaniom większości polskich firm, które chcą zmienić tradycyjne sieci WAN na model hybrydowy SD-WAN. 

Dzięki tej technologii integrację różnych lokalizacji firm, analitykę sieci, sposób przesyłania danych czy usprawnienie ruchu można dopasować idealnie do potrzeb przedsiębiorstwa. Można też zintegrować SD-WAN z różnymi rodzajami łączy dostępowych – jak łącza optyczne, protokoły MPLS, LTE, a w przyszłości 5G.

Więcej na temat tej usługi można przeczytać tutaj: https://www.orange.pl/poradnik-dla-firm/siec-i-transmisja/architektura-sieci-firmowych-z-przyszlosci/

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry