© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Technologia
  • Od ochrony Endpoint’ów do sieci w chmurze. Rozwiązania Bitdefender

Od ochrony Endpoint’ów do sieci w chmurze. Rozwiązania Bitdefender

antywirus Bitdefender
 |  Redakcja  |  Technologia

Małe i średnie firmy są niemal uzależnione od działania wewnętrznych sieci LAN. Coraz więcej z nich korzysta również z zasobów wirtualnej przestrzeni dyskowej. Dlaczego nie tylko dostawca usługi, ale również Użytkownik powinien zadbać o bezpieczeństwo? Jakie rozwiązanie wybrać?

Zabezpieczanie punktów końcowych

Endpoint Protection może występować jako rozwiązanie opcjonalne w systemach ochrony, a także dedykowane oprogramowanie. Umożliwia śledzenie ruchu wewnątrz sieci firmowej i kontrolowanie każdego urządzenia do niej podłączonego. Warto wiedzieć, że wszystkie sprzęty mające dostęp do WI-FI mogą stanowić potencjalną bramę dla cyberprzestępców. Nie ma tutaj znaczenia czy chodzi o stację roboczą, serwer, laptop, telefon czy drukarkę.

Skuteczne zabezpieczenie np. antywirus Bitdefender polega na obecności adaptacyjnego środowiska ochronnego. Wyposażone jest w funkcje uczenia maszynowego i monitorowania akcji w sieci LAN. Wszystko to w celu maksymalizacji poziomu bezpieczeństwa i przewidywania infekcji, które mogą pojawić się w przyszłości. Dodatkową korzyścią jest intuicyjna obsługa i możliwość łatwego administrowania oprogramowania przez wyznaczonego użytkownika.

Bezpieczeństwo digitalizowanych danych

Według opublikowanych niedawno statystyk niespełna 40% wszystkich organizacji przechowuje poufne dokumenty na przestarzałym sprzęcie IT. Wynikają z tego ogromne straty sięgające blisko 100 tysięcy dolarów rocznie. Dlatego stale rośnie popularność wirtualnych przestrzeni, na których można przechowywać informacje. Korzystając z nich, należy wziąć pod uwagę ochronę wykorzystywanej chmury.

Interesujący jest fakt, że firmy dystrybuujące tego typu infrastrukturę ponoszą winę jedynie za 11% incydentów związanych z cyberprzestępcami. Oznacza to dźwignięcie odpowiedzialności za bezpieczeństwo również ze strony firm i korporacji korzystających z chmury. Aby zrobić to skutecznie, należy podnieść poziom odpowiedzialności za działania wykonywane przez pracowników. Jednak pełnię bezpieczeństwa osiąga się jedynie przy użyciu oprogramowania zabezpieczającego.

Skuteczne zabezpieczanie chmury

W kontekście zachowanie bezpieczeństwa w firmie i korporacji konieczne jest spojrzenie na problem totalnie. Dlatego należy zacząć od edukacji załogi w kontekście klikania na linki podczas korespondencji z nieznajomymi, czy pobierania plików z podejrzanych witryn. W dalszej kolejności warto zaopatrzyć się w system zabezpieczający punkty końcowe firmy. Przede wszystkim powinny skupiać się na klientach poczty elektronicznej, przeglądarkach i korespondencjach.

Skuteczne zabezpieczenie chmury pozwala obejmować ochroną jednym produktem wszystkich używanych w firmie przestrzeni wirtualnych. Administrowanie aktywności hostów i monitorowanie jakości zabezpieczeń są niezbędnymi składnikami takie oprogramowania. Do tego dochodzi łatwość nawigacji, automatyczne aktualizacje i inteligentne uczenie maszynowe.

Implementując w firmie lub korporacji powyższe instrumenty ochronne, zapewnia się jej najwyższy poziom bezpieczeństwa.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry