© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Home
  • Technologia i IT
  • Inteligentna chmura Informatica - nowoczesne przetwarzanie danych dla wymagających

Inteligentna chmura Informatica - nowoczesne przetwarzanie danych dla wymagających

Inteligentna chmura Informatica
zdjęcia: pixabay.com
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Zbiory danych przybierają coraz większe rozmiary. Są one gromadzone w systemach IT, ale problemem wielu przedsiębiorstw jest brak zautomatyzowanego procesu ich przetwarzania, przez co efektywne zarządzanie nimi staje się trudne albo nawet niemożliwe. Rozwiązaniem dla tych firm może być inteligentna chmura Informatica.

IPaaS to za mało?

Wyzwaniem dla firm jest nie tylko zarządzanie danymi, ale również problem z ich integracją pomiędzy systemami. Firma może wykorzystywać wiele narzędzi do zarządzania, np. informacjami o pracownikach. Możliwe, że różne rozwiązania stosowane są w poszczególnych działach przedsiębiorstwa. W związku z tym na rynku wciąż rośnie zapotrzebowanie na narzędzia integrujące dane. Platformy IPaaS (Integration Platform as a Service) służą do zarządzania danymi w chmurze. Korzystanie z nich wiąże się z wieloma plusami. Jest to dobra propozycja dla m.in. małych przedsiębiorstw, które nie są w stanie podołać kosztom związanym z zakupem licencji czy z rozbudowywaniem infrastruktury. Plusem rozwiązań w chmurze jest skalowalność, co ma szczególne znaczenie, biorąc pod uwagę to, jaką ilością danych obecnie zarządzają przedsiębiorstwa.

IPaaS – błędy przy integracji

Przy integracji danych należy zwrócić uwagę na wiele kwestii i potencjalne błędy, które mogą się pojawić. Przede wszystkim trzeba zadbać bezpieczeństwo. Nie można dopuścić do sytuacji, w której dostęp do danych uzyskają niepowołane do tego osoby. Należy również zdawać sobie sprawę z tego, że przetworzenie dużej ilości takich danych może wymagać czasu. Proces ten należy zoptymalizować, żeby trwał jak najkrócej, ale jednocześnie przeprowadzony został zgodnie z założeniami. Rozpoczęcie pracy z platformą IPaaS może być stosunkowo łatwe, ale można też pójść o krok dalej i postawić na inteligentną chmurę Informatica.

Rozwiązania IT

Informatica – rozwiązaniem dla biznesu

Jak wspomnieliśmy, wymagania firm w zakresie zarządzania danymi i ich integracji wciąż rosną, dlatego usługi IPaaS przestały być wystarczające dla przedsiębiorstw. Odpowiedzią na ich aktualne potrzeby jest inteligentna chmura Informatica, czyli rozwiązanie intuicyjne, stale uaktualniane i rozwijane. System, o którym mowa można nazwać chmurą chmur, gdyż zapewnia on wszystkie kluczowe funkcje związane z zarządzaniem danymi i ich integracją. Chodzi o takie opcje jak:

  • Integration Cloud – rozwiązanie to oferuje więcej niż platforma iPaaS. Mamy tutaj do czynienia z rozszerzoną formułą, która obejmuje Cloud Integration Hub i Cloud B2B. 
  • Data Security Cloud – umożliwia analizowanie danych, zabezpieczanie ich przed wyciekiem oraz identyfikowanie zachowań internautów, które mogą sugerować zagrożenie. Dzięki temu można chronić prywatne i poufne dane czy wymuszać zasady użytkowania.
  • Data Quality and Governance Cloud – stanowi podstawę dla zarządzania jakością w przypadku wszystkich projektów.
  • Master Data Management Cloud (MDM) – rozwiązanie odpowiednie dla najbardziej wymagających oczekiwań biznesu związanych z zarządzaniem danymi.

Zobacz dostępne rozwiązania chmurowe dla firm: https://integralsolutions.pl/rozwiazania-chmurowe

Usługi chmurowe

Nowe rozwiązania Informatica, czyli ewolucja iPaaS

Nowe rozwiązanie w postaci inteligentnej chmury Informatica rozszerza usługę IPaaS o zaawansowane funkcje: Cloud Integration Hub oraz Cloud B2B. Korzystając z tego stosunkowo łatwego w obsłudze narzędzia, można zwiększyć produktywność działań, a jest to możliwe dzięki intuicyjnym kreatorom. Krokiem do lepszej wydajności są również masowe przetwarzanie i gotowe odwzorowania. To wszystko umożliwia płynną integrację danych w środowiskach składających się z wielu chmur. Efektem wdrożenia rozwiązania jest m.in. łatwiejsza i bardziej efektywna współpraca pomiędzy zespołami IT i biznesowym.

Zarządzanie danymi

Obsługa inteligentnej chmury Informatica

Mimo że opisywana usługa jest złożona, to nie należy obawiać się korzystania z niej. Rozwiązanie to jest przyjazne dla użytkownika, a jego obsługa nie generuje problemów - wystarczy bliżej poznać strukturę chmury. Narzędzie to jest stale rozwijane, a aktualizacje przeprowadzane są w tle. Zastosowanie tego rozwiązania to ważny krok na przód w zarządzaniu danymi i ich integracji.

zdjęcia: pixabay.com

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry