© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jaką wersję Microsoft Office dla firm wybrać?

Microsoft Office dla firm
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Microsoft Office to najpopularniejszy pakiet aplikacji biurowych wśród użytkowników indywidualnych i biznesowych. Szeroka gama dostępnych pakietów dla firm może zamieszać w głowie. Czym różnią się wersje Microsoft Office dla firm? Jaką z nich warto kupić?

Edytor tekstu Word, arkusz kalkulacyjny Excel, program do prezentacji Power Point – to najczęściej używane narzędzia wchodzące w skład pakietu Microsoft Office. Przedsiębiorcy mogą korzystać z nich zarówno na komputerach stacjonarnych i laptopach, jak i na urządzeniach mobilnych – smartfonach, tabletach. Dostęp do aplikacji Office można uzyskać również online, czyli w chmurze.

Dostępne warianty aplikacji Microsoft Office dla firm:

  • Microsoft Office 2019 dla Użytkowników Domowych i Małych Firm
  • Aplikacje Microsoft 365 dla firm
  • Microsoft 365 Business – Basic, Standard, Premium

Powyższe warianty różnią się pomiędzy sobą swoim zakresem, sposobem dostępu oraz ceną. Jaki pakiet Microsoft Office dla firm - https://teamnet-software.pl/kategoria/programy-biurowe/microsoft-office/ wybrać?

Microsoft Office 2019 dla Użytkowników Domowych i Małych Firm

To wersja pakietu przeznaczona do użytku komercyjnego dostępna jako jednorazowy zakup – nie wymaga wnoszenia systematycznych opłat abonamentowych. Aplikacje przeznaczone są do instalacji na jednym komputerze PC lub Mac, dlatego w celu wyposażenia firmy z większą liczbą stanowisk pracy każde z nich musi mieć osobną licencję.

W skład pakietu Microsoft Office 2019 dla Użytkowników Domowych i Małych Firm wchodzą programy Word, Excel, PowerPoint oraz Outlook, który służy do obsługi kalendarza, poczty e-mail oraz organizacji zadań, by wspierać produktywność firmy.

Cena: 900-1300 zł.

Aplikacje Microsoft 365 dla firm

Pakiet Aplikacje Microsoft 365 dla firm to wersja programu Microsoft Office 365 dla użytkowników biznesowych. Pakiet pozwala na korzystanie ze swojej zawartości przez internet i zawiera instalowane wersje aplikacji na 5 komputerach PC lub Mac, 5 tabletach oraz 5 urządzeniach przenośnych – smartfonach.

W ramach pakietu Aplikacje Microsoft 365 dla firm można korzystać z programów Word, Excel, PowerPoint, Outlook oraz dodatkowo Access i Publisher (wyłącznie na komputerach PC).

Ta wersja pakietu Office dostępna w chmurze wspiera również:

  • stałe, automatyczne aktualizacje z nowymi funkcjami
  • przechowywanie i udostępnianie plików online za pomocą 1 TB przestrzeni dyskowej w serwisie OneDrive
  • pracę nad plikami online i automatyczną synchronizację na wszystkich urządzeniach
  • tworzenie grup zabezpieczeń i uprawnień do dostępu do informacji
  • pomoc techniczną online i przez telefon

Cena: 8,80 euro (bez VAT) za użytkownika na miesiąc przy rocznej umowie.

Microsoft 365 Business – Basic, Standard, Premium

Usługa Microsoft 365 Business to najnowsza propozycja dla firm, które chcą uzyskać dostęp nie tylko do klasycznych programów Office, ale także dodatkowych usług wspierających efektywność i bezpieczeństwo pracy firmy. Microsoft 365 Business oferowany jest w trzech różnych opcjach – Basic, Standard i Premium.

Microsoft 365 Business Basic

To najprostsze rozwiązanie dla firm. Włącza mobilne i internetowe wersje Word, Excel i PowerPoint, obsługę pracy wirtualnej przez Microsoft Teams, narzędzia Microsoft SharePoint, Exchange oraz dostęp do dysku wirtualnego OneDrive.

Microsoft 365 Business Basic to najlepsza propozycja dla mikro i małych firm, które chcą korzystać z aplikacji Office w chmurze – bez instalacji na komputerach.

Cena: 4,20 euro (bez VAT) za użytkownika na miesiąc przy rocznej umowie.

Microsoft 365 Business Standard

To optymalne rozwiązanie dla firm umożliwiające używanie programów Office instalowanych na komputerach i dodatkowych narzędzi wspierających biznes. Do dyspozycji są aplikacje Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Access i Publisher – na jednej licencji można zainstalować je na 5 komputerach, 5 tabletach i 5 smartfonach.

Cena: 10,50 euro (bez VAT) za użytkownika na miesiąc przy rocznej umowie.

Microsoft 365 Business Premium

To najbogatsza oferta, która zawiera wszystko, co pakiet Standard, i dodatkowo udostępnia rozbudowaną ochronę przed zagrożeniami cybernetycznymi za pomocą Azure Information Protection i pomaga w zarządzaniu urządzeniami przez usługę Intune.

Cena: 16,90 euro (bez VAT) za użytkownika na miesiąc przy rocznej umowie.

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry