Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


KIR i T-Mobile nawiązują współpracę. Usługa mojeID dostępna również dla użytkowników sieci Heyah

Usługa mojeID
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Po branży energetycznej, medycznej i ubezpieczeniowej, kolejnym sektorem, w którym usługa mojeID znalazła zastosowanie, został sektor telekomunikacyjny. A wszystko to za sprawą T-Mobile i Heyah 01. To właśnie użytkownicy tej sieci jako pierwsi zyskali możliwość potwierdzania własnej tożsamości online. W jaki sposób wpłynie to na ich komfort?

Użytkownicy T-Mobile mogą potwierdzać tożsamość za pomocą usługi mojeID

Usługa mojeID, której zadaniem jest m. in. znaczące przyśpieszenie i usprawnienie procesów związanych z obsługą klienta oraz z zarządzaniem dokumentami, została doceniona przez jednego z największych w Europie dostawców usług telekomunikacyjnych – markę T-Mobile. Współpraca T-Mobile oraz KIR –huba technologicznego działającego w sektorze finansowym i nadzorującego rozliczenia międzybankowe – zaowocowała wdrożeniem usługi mojeID w sieci Heyah i udostępnieniem jej wszystkim użytkownikom Heyah 01. Jest to dopiero pierwszy krok w zapowiadanej współpracy KIR i T-Mobile.

tożsamość online

Dzięki usłudze mojeID użytkownicy Heyah 01 zyskali zupełnie nowe, niedostępne do tej pory w żadnej innej sieci komórkowej, możliwości weryfikacji online własnej tożsamości. Wprowadzenie mojeID oznacza dla nich między innymi ułatwienie i przyśpieszenie procesu zakupowego. Potwierdzenie tożsamości online podczas dokonywania zakupu w sklepie internetowym Heyah pozwala chociażby na wygodny sposób odbioru karty SIM – zamiast odbioru osobistego, można wybrać popularne paczkomaty.

Warto przy tym zauważyć, że mojeID to obecnie jedyna w Polsce tego typu komercyjna usługa spełniająca najsurowsze unijne kryteria prawne dla narzędzi weryfikacji tożsamości zawartych w tzw. rozporządzeniu eIDAS. Dzięki temu mojeID może być z powodzeniem stosowane zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym.

Bezpieczna i szybka weryfikacja tożsamości online dzięki mojeID

mojeID jest stosunkowo prostym w obsłudze narzędziem, umożliwiającym przeprowadzenie pełnej weryfikacji tożsamości za pośrednictwem internetu – bez wychodzenia z domu, przesyłania czy udostępniania jakichkolwiek dokumentów. Tożsamość każdego użytkownika tej usługi zostaje potwierdzona szybko i bezpiecznie wraz z wybranymi danymi niezbędnymi dla danej usługi (np. imię, nazwisko, data urodzenia czy numer PESEL). Dane te każdorazowo przekazywane są wyłącznie za zgodą użytkownika, a służą m. in. do zawierania umów online lub do pierwszego logowania w wymagających weryfikacji tożsamości systemach.