Mi czy Redmi? Co odróżnia telefony Xiaomi?

27 sierpień 2020

Smartfony marki Xiaomi z roku na rok zyskują nowych zwolenników. Nowoczesne rozwiązania technologiczne, świetne podzespoły zamknięte w ciekawej obudowie, dostępne są naprawdę w atrakcyjnej cenie. Obecnie do wyboru mamy modele z serii Mi oraz Redmi. Co odróżnia telefony Xiaomi?

Xiaomi Redmi – smartfony dla mało wymagających

Redmi to linia smartfonów marki Xiaomi, którą wypuszczono w 2013 roku. Działają na zmodyfikowanej wersji Androida z nakładką MIUi i posiadają dual SIM. Telefony z tej serii Charakteryzują się solidnymi parametrami oraz przystępną dla każdego ceną. Stworzone z myślą o użytkownikach, którzy nie chcą wydawać zbyt dużych kwot za telefon. Nowsze modele z linii Redmi to wydatek rzędu 1000 złotych. Natomiast starsze modele spokojnie kupimy nawet i za 400 złotych. W porównaniu do serii Mi czy smartfonów konkurencyjnych marek mają słabsze podzespoły. Da się to odczuć podczas codziennego  użytkowania. Jednak nie mają zbyt wygórowanych wymagań i traktując telefon jako narzędzie do pisania i wysyłania SMS, będziemy zadowoleni z zakupu. Redmi wyposażone są w aparaty, które pozwolą uchwycić piękne momenty w życiu. Jakość nie zachwyca, ale nie jest również najgorsza.

Xiaomi Mi – świetne smartfony od chińskiego producenta

Xiaomi Mi to linia smartfonów, która powstała z myślą o nieco bardziej wymagających klientach. Modele z tej serii stanowią doskonałą alternatywę dla smartfonów konkurencyjnych marek nie tylko ze średniej półki, ale również liderów. Świetne podzespoły zapewniają wydajność oraz szybką pracę na urządzeniu. Modele są również wyposażone także w aparaty, które robią naprawdę dobrej jakości zdjęcia. Nie zabrakło w nich różnych, przydatnych funkcji. Warto zwrócić uwagę, że chiński producent, poszedł krok do przodu, tworząc Xiaomi  wyjątkowy telefon Mi 10 Pro. To bez wątpienia najlepszy flagowiec marki Xiaomi, który śmiało można porównać ze smartfonami z najwyższej półki.

Mi czy Redmi? – co odróżnia telefony Xiaomi

Wciąż wiele osób zastanawia się, czym różnią się modele z serii Redmi od Mi. Choć oba telefony pracują na zmodyfikowanej wersji Androida z nakładką MIUI, mają dual SIM i są naprawdę solidnie wykonane z dbałością o każdy szczegół, to znajdziemy między nimi więcej różnic. Fundamentalna różnica dotyczy podzespołów. Linia Redmi bazuje na starszych podzespołach, które są słabsze. Niestety jest to odczuwalne w trakcie codziennego użytkowania telefonu. Zaś w Mi zastosowano lepsze procesory, gwarantujące wydajność oraz szybką i płynną pracę. Oba smartfony cechują się atrakcyjną ceną w stosunku do jakości. Jednak między modelami, różnica w cenie jest dość spora ze względu na jakość oraz parametry. Linia Redmi to koszt od 400 do około tysiąca złotych. Natomiast Mi to większy wydatek. Wspomniany Xiaomi Mi 10 Pro kosztuje około 4000 złotych. Telefony różnią się aparatami. Biorąc pod uwagę cenę, Redmi wyposażono w fajny aparat. Jednak nie ma co od niego oczekiwać. Zdjęcia nie są najlepszej jakości. Mi robi zdecydowanie lepsze, których jakość spokojnie zaspokoi potrzebę fotografa amatora.

mimarkt.pl
Artykuł powstał we współpracy z mimarkt.pl

 

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt