Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak namierzyć komórkę?

Znajdź moje urządzenie
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Zapewne wiele osób miało kiedyś problem ze zgubionym lub skradzionym telefonem. Z reguły załamujemy się, gdyż smartfon to stosunkowo małe urządzenie i zapewne ciężko je odnaleźć. Pomimo, że część z nas nosi go zawsze przy sobie, może dojść do sytuacji, podczas której przez nasze "gapiostwo" utracimy tą cenną rzecz. Na szczęście istnieje kilka legalnych sposobów, aby ustalić dokładną lokalizacje telefonu. W jaki sposób to zrobić? Przeczytaj ten artykuł, a z pewnością się dowiesz.

"Znajdź moje urządzenie"

Co ciekawe Google wyposażyło system Android w funkcję, dzięki której jesteśmy w stanie zlokalizować nasze urządzenie. Co więcej, nie ogranicza się ona tylko i wyłącznie do pokazania telefonu na wirtualnej mapie, ale mamy także możliwość zablokowania smartfona, zadzwonienie, wylogowanie się, a także wyczyszczenie danych. Wystarczy wejść na odpowiednią stronę i wybrać urządzenie. Co ciekawe, nawet w przypadku wyłączonego GPS'a jesteśmy w stanie dość dokładnie określić położenie danego urządzenia. Mówi się, że margines błędu wynosi około 150 metrów. Co prawda jest to dość duża odległość, ale należy pamiętać o tym, że możemy także za pomocą tego narzędzia włączyć dzwonek. Wówczas znacznie zawęża to nam obszar poszukiwań. Niestety małym minusem tego rozwiązania jest wyświetlanie się powiadomienia. W tym przypadku potencjalny złodziej zostanie szybko ostrzeżony.

Z podobnego oprogramowania mogą skorzystać właściciele iPhone'ów. W tym przypadku istotna jest chmura iCloud. Nie można zapominać o zaznaczeniu w ustawieniach odpowiedniej opcji "znajdź mój iPhone", w przeciwnym wypadku jedyną możliwością okaże się zmiana haseł do kont Apple ID. Aby skorzystać z tej możliwości także wystarczy odwiedzić odpowiednią stronę i po chwili możemy dowiedzieć się o aktualnej lokalizacji.

Odpowiedni antywirus.

Co ciekawe kilka antywirusów także zostało wyposażonych w funkcję lokalizacji. Co prawda na telefonach nie jest to zbyt popularne rozwiązanie, jednak warto o nim wiedzieć. Konieczne jest sparowanie lub uaktywnienie odpowiedniej funkcji w aplikacji. Możliwe jest zlokalizowanie telefonu, uruchomienie specjalnego sygnału dźwiękowego lub zablokowanie urządzenia. Dodatkowo warto wiedzieć o możliwości zrobienia zdjęcia lub zarejestrowania sygnałów z mikrofonu.

Lokalizator bluetooth jako alternatywne rozwiązanie na przyszłość.

Jeśli chcemy jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo naszego urządzenia, świetnym rozwiązaniem może okazać się także specjalny lokalizator bluetooth. Jest to małych rozmiarów urządzenie, które możemy przyczepić w dowolny sposób do telefonu. Pomoże nam odnaleźć smartfona w przypadku m.in. rozładowania. Całością operuje specjalna aplikacja, dlatego konieczne jest posiadanie drugiego telefonu. Co ciekawe, zasięg jest ogromny, dlatego nawet podczas podróży na drugi koniec Polski lokalizator będzie bardzo przydatny. Jego bateria jest bardzo wytrzymała, a dodatkowo odporny jest na deszcz, a także inne warunki atmosferyczne. W razie potrzeby możemy włączyć dźwięk lokalizatora, dzięki czemu znajdziemy telefon nawet w największych zaroślach.

  Artykuł powstał przy współpracy z PanWybierak.pl