Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


iMac czy PC?

iMac czy PC
 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Komputer to urządzenie, które służy zarówno do pracy, jak i rozrywki. Dobrej jakości sprzęt zapewnia przede wszystkim wydajność oraz komfort użytkowania. Obecnie na rynku wybór jest ogromny. IMac czy PC? który lepiej wybrać?

iMac – zalety komputerów od Apple

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że produkt od giganta z Cupertino to fenomen. Jeszcze kilka lat temu komputery Apple były używane głównie przez profesjonalistów, w tym grafików. Obecnie stosowane są w wielu innych kręgach, a także na co dzień jako sprzęt do rozrywki czy też pracy. W iMac’u mamy system operacyjny macOS, który cechuje się prostotą użycia, a także przyjaznym interfejsem. Jego działanie nie zmienia się od wielu lat. Jeśli więc korzystamy z komputerów Apple od kilku lat, nie musimy się obawiać się, że cokolwiek się zmieni.

Natomiast w przypadku Windowsa, zmiany są widoczne np. brak klasycznego Start. To dość niewygodne, bo wymieniając system na nowszy, musimy przyzwyczaić się do jego zmienionego interfejsu. Ogromną zaletą komputerów Apple jest design. Nie oszukujmy się, ale zadbano tu o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Komputery te nie dość, że są solidnie wykonane, to naprawdę dobrze się prezentują.

Atutem komputera Apple jest kompatybilność z innymi produktami marki. Zapewnia to pełną synchronizację pomiędzy iMac'iem, a iPhone'm, iPod'em czy iPad’em. Na komputerze z logo nagryzionego jabłuszka znajdziemy aplikacje, które użytkownicy produktów Apple, znają z systemu iOs m.in. FaceTime, Notatki, Zdjęcia czy też Wiadomości. Co więcej, jeśli posiadamy iPhone i połączmy go z Ma'iem poprzez jedno konto Apple ID, to możemy odbierać/wykonywać połączenia, a także odbierać/wysyłać SMS za pomocą urządzenia.

iMac vs. PC

Produkty Apple, choć są świetne, to niestety ich cena jest bardzo wysoka. Za takie pieniądze można już śmiało kupić naprawdę dobry PC. Na korzyść PC przemawia nie tylko cena, ale również uniwersalność. W każdej chwili możemy wymienić podzespoły, aby uzyskać lepszą wydajność. Warto również dodać, że obecnie system operacyjny Windows naprawdę jest coraz lepszy. Dzięki temu spokojnie starczy profesjonalistom.

iMac czy PC – który wybrać?

Wybór komputera zależy tak naprawdę od własnych preferencji, a także potrzeb. Musimy zastanowić się, do czego będziemy go używali. Czy tylko do rozrywki? A może stanowi on główne narzędzie pracy? Uwzględnij ewentualne zmiany komputera. Jeśli jesteśmy posiadaczami innych sprzętów od giganta z Cupertinio i zależy nam na kompatybilności, a cna nie gra roli, to iMac będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem.

W przypadku, gdy szukamy czegoś za mniejszą cenę, PC okaże się lepszym wyborem. Nie oszukujmy się, ale cna Maców jest naprawdę spora. Obecnie jest tyle ciekawych PC, które spokojnie spełnią oczekiwania wielu użytkowników. Poza tym system operacyjny Windows na przestrzeni lat  zmienił się i to na korzyść. Także różnic jest naprawdę mniej niż było. Działa na nim naprawdę dobrze pakiet Adobe. Ponadto mamy w nim Word, który świetnie nadaje się do pisania.

  Informacje zaczerpnięte z: idream.pl