Technik informatyk – nauka w szkole policealnej

24 lipiec 2020

Praca w branży IT, czyli w zawodach związanych z informatyką często określana jest jako praca przyszłości. W jaki sposób można rozpocząć swoją karierę w IT? Podstawa to odpowiednia wiedza i umiejętności. Teraz można zdobyć je również w szkołach policealnych.

Programista, administrator serwerów, administrator baz danych, specjalista w zakresie tworzenia stron internetowych, grafik komputerowy – to tylko niektóre rodzaje zawodów związanych z IT. Pracy w tych profesjach nadal jest sporo, ale aby ją znaleźć i dobrze zarabiać, trzeba posiadać właściwe kwalifikacje.

Szkoły policealne zapraszają

Często można spotkać się z przekonaniem, że informatyka to dziedzina, w której sukcesy mogą odnieść tylko te osoby, które związane są z nią już od dawna. Nie oznacza to jednak wcale, że konieczne jest ukończenie technikum informatycznego, a potem studiów wyższych w tym kierunku, aby dostać dobrą pracę w IT. Osoby, które chciałyby rozpocząć swoją karierę w informatyce, mogą odnieść sukcesy także wtedy, gdy posiadają obecnie zupełnie inne wykształcenie. Kluczem jest wtedy wybór nowego kierunku kształcenia – tutaj z pomocą przychodzą szkoły policealne. W szkołach policealnych już od dawna można zapisać się na kierunki związane z IT, z których najpopularniejszy to technik informatyk Kraków to jedno z miast, gdzie można skorzystać z takiej właśnie propozycji. Na czym polega wtedy nauka? Jakie są perspektywy zawodowe po ukończeniu takiego kierunku.

Jak zostać technikiem informatykiem?

Nauka w szkole policealnej to szansa na to, aby otrzymać kompleksowe przygotowanie do pracy w IT – nawet wtedy, gdy uczeń nigdy wcześnie nie miał do czynienia z tą właśnie dziedziną. Czego uczy się wtedy technik informatyk?

Podczas nauki można otrzymać wiedzę i umiejętności w poniższym zakresie:

  • praca systemów komputerowych

  • administrowanie systemami operacyjnymi

  • tworzenie i administracja bazami danych

  • tworzenie stron internetowych

  • obsługa lokalnych sieci komputerowych

  • serwisowanie urządzeń komputerowych

  • programowanie

W trakcie nauki uczniowie poświęcają dużo czasu na pracę przy komputerze, a także mają możliwość skorzystania z praktyk odbywających się w przedsiębiorstwach w branży IT. Aby rozpocząć naukę w szkole policealnej w zawodzie technika informatyka, należy złożyć odpowiednie dokumenty, w tym świadectwo ukończenia szkoły. Nie jest wymagana matura. Wobec tego zdobycie wiedzy oraz umiejętności w zakresie informatyki może być przyszłościowym wyborem dla każdej osoby, która poszukuje nowego sposobu na swoją karierę!

 

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt