• Home
  • Technologia
  • Czy dodatkowe urządzenia do Skype, Zoom czy Microsoft Teams to opłacalna inwestycja?

Czy dodatkowe urządzenia do Skype, Zoom czy Microsoft Teams to opłacalna inwestycja?

13 lipiec 2020

Narzędzia takie jak Skype, Zoom czy Microsoft Teams były powszechne i chętnie wykorzystywane w wielu polskich firmach jeszcze przed epidemią koronawirusa, która jedynie spotęgowała ich popularność. Powyższe aplikacje z powodzeniem wykorzystywane są w przedsiębiorstwach o dowolnej wielkości, od tych zatrudniających jedynie kilka osób, po korporacje z tysiącami pracowników, zwłaszcza gdy poszczególni z nich pracuję w różnych miastach, krajach a nawet kontynentach. Co zatem zrobić, aby zmaksymalizować korzyści wynikające z zastosowania platform do komunikacji takich, jak Skype, Microsoft Teams czy Zoom?

W przypadku Skype, Zoom czy Microsoft Teams do podstawowej komunikacji potrzeba nam naprawdę niewiele. W praktyce do ich używania sprawdzi nawet starszy laptop. Większość z nich posiada bowiem zarówno mikrofon, jak i kamerę. Do tego sprawna klawiatura, połączenie z internetem i komunikacja z innymi pracownikami czy partnerami biznesowymi jest możliwa. Takie rozwiązanie jednak oferuje nam komunikację na podstawowym poziomie. Jeżeli zależy nam na tym, by była ona bardziej efektywna czy bardziej profesjonalna (co kluczowe będzie zwłaszcza w przypadku komunikacji z pracownikami innych firm lub naszych partnerów biznesowych), powinniśmy zdecydować się na dodatkowe rozwiązania i urządzenia, przeznaczone do współpracy ze wspomnianymi aplikacjami.

Dodatkowe rozwiązania i urządzenia – na co możemy się zdecydować?

Wszystkie poniższe przykłady będą pochodzić z oferty Poly – jednego z liderów w swojej branży, którego oficjalnym dystrybutorem w Polsce jest firma Veracomp. Dostarczane przez nich produkty trafiają do resellerów, integratorów oraz konsultantów w naszym kraju oraz w Europie Śr-Wsch.

W ofercie Poly znajdują się:

• urządzenia audiokonferencyjne, na które składają się m.in. liczne modele telefonów konferencyjnych, urządzenia do obsługi konferencji czy zestawy głośnomówiące,

• rozwiązania wideokonferencyjne, m.in. infrastruktura do własnej serwerowni czy terminale wideo przeznaczone do współpracy z chmurą,

• słuchawki, z powodzeniem wykorzystywane również w biurach obsługi klienta czy call center.

Ciekawym urządzeniem, o którym warto wspomnieć, jest Poly Pano, urządzeniu do prostego udostępniana treści czy Poly Studio, rozwiązanie wideokonferencyjne, które jest inteligentnym urządzeniem dedykowanym do małych pokojów spotkań, które oferuje m.in. kamerę 4K, funkcję redukcji hałasu oraz znakomitą jakość dźwięku.

Wszystkie powyższe urządzenia mogą być z powodzeniem wykorzystywane z różnorodnymi aplikacjami, takimi jak Skype, Zoom czy Microsoft Teams. Ich kompatybilność wynika oczywiście z tego, że firma Poly zadbała o to, aby ich rozwiązania były kompatybilne również z najpopularniejszymi rozwiązaniami na rynku, jakimi są wspomniane narzędzia.

Czy warto zainwestować w dodatkowe urządzenia wspierające komunikację?

Zdecydowanie tak. Nie musi tyczyć się to wszystkich pracowników danej firmy, jednak w przypadku osób kluczowych w kontekście komunikacji danych zespołów czy konkretnych projektów, powinny mieć one możliwość udostępniania wysokiej jakości dźwięku oraz obrazu. Podobnie tyczy się to pracowników, którzy mają kontakt z pracownikami innych firm czy partnerami biznesowymi – wysoka jakość takich konferencji czy spotkań gwarantuję współpracę na wyższym poziomie. Nie możemy zapomnieć również o samym profesjonalizmie – warto na niego postawić i o niego dbać, by prezentować się właściwie w kontaktach z partnerami czy klientami.

Wysoka jakość dźwięku oraz obrazu to również wpływ na efektywność samych spotkań. Sprzęt odpowiedniej jakości gwarantuje również brak problemów technicznych.

Zachęcamy do sprawdzenia, co mogą zaoferować nam dodatkowe rozwiązania i narzędzia dedykowane dla Skype, Zoom i Microsoft Teams oraz do zapoznania się z ofertą Poly oraz firmy Veracomp. Więcej na stronie Poly.veracomp.pl.

 

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt