© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Avast Pro Plus - najlepszy pracownik twojej firmy

AVAST Pro Plus antywirus
 |  Redakcja  |  Technologia

Z pewnością nazwa Avast nie jest ci obca. To jeden z najpopularniejszych antywirusów na rynku, dostępny również w wersjach biznesowych - dla firm. Powstały one by w pełni chronić przedsiębiorstwa przed wszystkimi rodzajami cyber-zagrożeń, z którymi spotkają się w swojej działalności.

Avast Pro Plus jest programem, dzięki któremu nie musisz znać się na typach wirusów, rozumieć, jak działają hakerzy i jak wykorzystują luki w zabezpieczeniach. To antywirus, który ma za zadanie chronić twoją firmę na najwyższym poziomie. Robi to dzięki automatyzacji działań i odpowiedniemu pakietowi narzędzi. Dostępne w nim funkcje pomogą ci również zoptymalizować funkcjonowanie online, ochronić komputery pracowników i firmowe serwery.

Avast - ochrona poczty i bezpieczny Internet

Prowadząc firmę nie sposób zrezygnować z otwierania maili lub wchodzenia na różne strony w Internecie. Warto jednak zabezpieczyć się tak, by złośliwe oprogramowanie ukryte na nich lub w załącznikach nie spowodowało utraty danych lub infekcji sieci wewnętrznej.

Taką ochronę zapewnia Avast Pro Plus. Monitoruje na bieżąco wszystkie przychodzące maile, wychwytując spam, wirusy i fałszywe linki w wiadomościach. Działa na poziomie serwerów Exchange oraz skrzynki pocztowej.

Skanuje również strony www przed załadowaniem i informuje użytkownika, gdy są fałszywe lub zainfekowane. Dzięki temu nie zalogujesz się na podstawionej stronie banku i nie ściągniesz „niespodzianki” do firmowej sieci.

Avast sprawdza także zabezpieczenia Wi-Fi i blokuje próby włamania się do niej. Informuje użytkownika o słabych punktach i lukach w zabezpieczeniach, dzięki czemu będziesz mieć czas by zareagować zanim będzie za późno.

Anonimowość online i… w biurze

Surfując po sieci zostawiasz ślady, które mogą być zbierane przez osoby postronne. Dowiadują się one jakie strony odwiedzasz i co cię interesuje. Łatwo w ten sposób ujawnić kluczowe informacje firmy - listę dostawców, klientów, dane o najnowszym projekcie czy planowanej innowacji na produkcji.

Avast pozwoli ci zachować te wszystkie tajemnice, oferując SecureLine VPN - specjalnie szyfrowany dostęp do Internetu. Dzięki niemu nikt nie wie co robisz online ani skąd łączysz się z siecią.

Pro Plus ma również narzędzie do chronienia prywatności w siedzibie firmy. Hakerzy (i konkurencja) mogą wykorzystywać kamerę internetową do podglądania tego co dzieje się w biurze, dokumentów które leżą przy komputerze, śledzenia spotkań… Łatwo ją przejąć i kontrolować zdalnie, bez zgody i wiedzy użytkownika. Avast ustrzeże cię przed takim rodzajem ataku i utratą cennych danych.

Bezpieczeństwo komputerów pracowników

Z Avast Pro Plus masz również gwarancję zadbania o komputery pracowników. Wiadomo, że ktoś czasami przypadkowo kliknie w zainfekowany mail lub link.

Infekcja rozprzestrzenia się błyskawicznie po firmowej sieci, unieruchamiając poszczególne urządzenia, serwery, a także blokując dostęp do kluczowych danych. Wiele firm z powodu ransomware miało duże problemy!

Avast pomaga zapobiegać takim sytuacjom. Ma skaner, który na bieżąco sprawdza jakie zmiany są wprowadzane w programach i na dysku.

Jeśli jakikolwiek proces ma znamiona ataku hakerskiego, wówczas zostaje prewencyjnie zablokowany, a użytkownik natychmiast jest o tym informowany. Monitorowana jest również infrastruktura SharePoint by złośliwe oprogramowanie nie rozprzestrzeniło się po firmie.

Wszystkie urządzenia można nadzorować zdalnie, z pomocą konsoli administracyjnej. Zaplanujesz w niej harmonogramy skanowania, aktualizacje i dostaniesz powiadomienia o podejrzanych zdarzeniach.

To tylko kilka najważniejszych funkcji Avast Pro Plus. Jest ich więcej! Program możesz przetestować za darmo przez 30 dni, sprawdzając jego skuteczność, wydajność i działanie w praktyce. Przekonaj się dlaczego 40 milionów użytkowników Avast na świecie zaufało właśnie tej marce. Zainwestuj w ochronę najwyższej klasy, by móc spokojnie zająć się ważniejszymi rzeczami.

___

Artykuł powstał dzięki CORE - polskiemu dystrybutorowi antywirusów AVAST i AVG.

AVAST Pro Plus to najlepszy antywirus do ochrony firmowego komputera!

avast antywirus pro plus

 

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry