Ekologiczne opakowania na elektronikę

19 maj 2019

Biodegradowalność i możliwość wielokrotnego użytku to bardzo cenione atuty w branży opakowań. Ekologiczne opakowania są wykorzystywane także przez producentów elektroniki.

Karton - ratuje środowisko i pomaga wykreować pozytywny wizerunek marki!

Ekologiczne pudełka z kartonu są bardzo modne w wielu branżach. Korzystają z nich dystrybutorzy żywności, producenci dóbr luksusowych i sprzedawcy odzieży. Kartonowe opakowania zadomowiły się także w świecie branży elektronicznej. Producenci elektroniki szczególnie chętnie korzystają z bielonej tektury oraz z tektury Kraft.

Opakowania z tektury Kraft – estetycznie i ekologicznie

Przykładem firmy, która korzysta z opakowań z tektury Kraft, jest firma Sennheiser. Słuchawki CX 300 zostały zapakowane w pudełko w kolorze naturalnego brązu, z delikatnymi srebrnymi nadrukami. Z podobnych pudełek korzysta także producent żarówek - Green Light Depot. Brązowe pudełka z czarnym nadrukiem zostały wyposażnoe dodatkowo w praktyczne uchwyty.

Opakowania z bielonej tektury – styl i klasa

W świecie elektroniki bardzo modne są minimalistyczne zestawienia bieli i czerni. Z takich pudełek korzystają między innymi giganci: Panasonic, Apple, Xiaomi. Jak podaje na swoim blogu producent opakowań, Packhelp, kontrastujące ze sobą minimalistyczne barwy mogą nadać opakowaniu prestiżowy charakter. Biel kojarzy się z luksusem i elegancją, nic więc dziwnego, że z tych dwóch kolorów korzystają tak chętnie producenci markowej elektroniki.

Niezwykłe opakowania produktowe

Nie wszyscy lubią szablonowe myślenie. Firmy takie jak Leica, czy CS pokazały, że potrafią wykazać się kreatywnością. Jeden z modeli aparatów fotograficznych Leica został zapakowany w oryginalne opakowanie – książkę. Natomiast CS… Sami sprawdźcie, jakie pudełka wdrożył producent żarówek. Na pewno nie przeoczycie ich na sklepowych półkach!

Chcesz przeczytać więcej o opakowaniach w branży elektronicznej? Polecamy wpis na blogu ebiznespro.pl: Jak zwiększyć sprzedaż w e-commerce? Postaw na niestandardowe pudełka!. Dowiesz się z niego, między innymi o tym, jak wykorzystać potencjał kartonowych opakowań, by wyróżnić firmę na rynku, a także gdzie można zamówić oryginalne pudełka produktowe.

 

magazyn

Popularne

Wybrane

Papier i makulatura

Papier i makulatura – niezwykłe wykorzystanie zwykłego materiału

11 lipiec 2020
Google Cloud

eSky przeprowadza cyfrową transformację z Google Cloud

06 lipiec 2020

Zapisz się do naszego Newslettera

Home | O nas | Reklama | Kontakt