Technologia LED należy do najbardziej dynamicznie rozwijających się technologii oświetleniowych. Z powodzeniem konkuruje ona z tradycyjnymi źródłami światła. Dzięki LED-om można dowolnie kreować systemy oświetleniowe, dobierając je pod względem funkcjonalności, możliwości aranżacyjnych i energooszczędności. Sprawdzają się zarówno w domach, jak i w przemyśle.

Przemysłowe lampy LED i ich zastosowanie

Przemysłowe lampy LED są tak konstruowane, by mogły pracować w trudnych warunkach, w tym przy niestabilnym napięciu czy w oparach przemysłowych zawartych w powietrzu. Mogą być stosowane jako pełnowartościowe źródło światła lub łączone w większe struktury (moduły).

Lampy przemysłowe LED, dzięki zwiększeniu ich mocy emisyjnej, używane są w przemyśle architektonicznym i motoryzacyjnym, a także w sygnalizacji ulicznej oraz jako oświetlenie ogólne, tak wewnętrzne, jak i zewnętrzne.

-Jako, że na żywotność diody LED ma wpływ temperatura (im wyższa, tym krócej działają), to warto inwestować w lampy wysokiej jakości. Tylko one zapewnią prawidłowe funkcjonowanie zakładów przemysłowych czy centrów logistycznych – tłumaczy ekspert reprezentujący firmę MTLED.

Oświetlenie przemysłowe LED wykorzystywane jest także w naświetlaczach przystosowanych do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych, toteż znajduje swoje zastosowanie na budynkach, posesjach i billboardach, jak również w parkach i ogrodach.

Zalety oświetlenia przemysłowego LED

Stosowanie oświetlenia LED niesie ze sobą wiele korzyści. Jego główną zaletą jest niewielki poziom emisji CO2 oraz promieniowania IR. Charakteryzują się wysoką żywotnością, która może wynosić nawet do 50 tysięcy godzin.

Jeśli chodzi konkretnie o przemysłowe lampy LED, to ich dużym atutem jest najwyższa skuteczność świetlna. Jest to parametr, który wskazuje jak dużo światła wytwarza się przy pomocy 1 wata energii elektrycznej. Ponadto, tego typu oświetlenie pozwala na uzyskanie każdej możliwej barwy światła – może emitować jednobarwne światło w wielu wariantach kolorystycznych (zależą one od zastosowanych do ich produkcji związków chemicznych).

Co więcej, lampy LED do zastosowań przemysłowych cechują się niewielkimi wymiarami i małą wagą. Mają też solidną strukturę (nie posiadają żarników oraz wrażliwych na wstrząsy elementów szklanych), szeroki zakres temperatury pracy oraz szybki czas rozruchu. Wykazują także niską awaryjność i niskie koszty eksploatacji.

Największą zaletą przemysłowych lamp LED jest jednak ogromna oszczędność energii. Choć montaż tego oświetlenia nie należy do najtańszych, to wydatek ten jest inwestycją, która bardzo szybko się zwraca.