© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jak uruchomić kolokację serwerów w firmie?

 |  Artykuł partnera  |  Technologia

Kolokacja serwerów jest usługą wynajmu przestrzeni w serwerowni oraz polega na udostępnianiu infrastruktury niezbędnej do pracy serwerów. Określana jest również mianem hotelingu. Do klienta należy serwer bądź cała szafa rackowa, umieszczona w serwerowni usługodawcy.

Walory kolokacji

Usługa jaką jest kolokacja serwerów we Wrocławiu ma sporo zalet. Najważniejsza to optymalne warunki pracy serwera pod kątem temperatury i wilgotności powietrza. Dlatego, firmy, w których nie ma odpowiedniej przestrzeni dla data center powinny bez dwóch zdań zdecydować się na to rozwiązanie. Dostęp do szybkich łącz internetowych od niezależnych dostawców, a także zasilanie serwera i podpięcie do urządzeń podtrzymujących jego działanie to kolejne walory. Kolokacja serwerów jest również fizycznym zabezpieczeniem przed kradzieżą danych. W serwerowni znajdują się bowiem specjalne drzwi antywłamaniowe, zamki i systemy monitoringu. Możliwe jest także zabezpieczenie przeciwpożarowe, wynikające z tego, że w szafie rack montuje się nowoczesne systemy gaśnicze, przeznaczone stricte do gaszenia sprzętu elektronicznego. Poza tym, przedsiębiorca, który korzysta z kolokacji może liczyć na całodobowy dostęp do serwera.

Korzystna infrastruktura dla centrum danych

Można spodziewać się, że korzystając z kolokacji serwerów będzie mieć się idealnie opracowaną infrastrukturę dla działu IT. W związku z tym, warto wybrać kolokację serwerów w takim Centrum Danych co do którego profesjonalizmu nie będzie wątpliwości. Wówczas uruchomiona zostanie przestrzeń dla naszych danych. Eksperci od oprogramowania i data center uruchomią serwery na których można będzie przechowywać w bezpiecznych warunkach firmowe dane. Co więcej, w razie potrzeby, poszczególne funkcje zostaną zindywidualizowane dla poszczególnych użytkowników. W momencie uruchomienia kolokacji przedsiębiorca zostanie dokładnie przeszkolony z tego, jak działa hoteling i jakie opcje ma do wykorzystania. To sprawia, że rzeczywiście wielu biznesmenów z branży IT przekonuje się do tego rozwiązania.

BizNews


© 2020 BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry