Jeszcze do niedawna leasing odnosił się wyłącznie do samochodów, jednak w tej chwili można zdecydować się również na to, żeby w ramach leasingu wziąć sprzęt komputerowy. Jest to opcja korzystna. Zakup nowych komputerów jest zakupem dosyć drogim, a to, że można wziąć pod leasing praktycznie nowy sprzęt i nieco zaoszczędzić jest bardzo kuszące.

Leasing komputerów: szczegóły

Chcąc zakupić komputery poleasingowe trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jakie formalności będą do załatwienia. Otóż, podpisuje się umowę cywilnoprawną, gdzie zaznaczone są opłaty za sprzęt elektroniczny w ratach leasingowych. Podczas trwania umowy leasingodawca pozostaje w dalszym ciągu właścicielem sprzętu. Komputer kupowany dla zaspokojenia interesów firmy sprawia, że nie trzeba inwestować dużych środków finansowych. To zaś cenią sobie najbardziej początkujący przedsiębiorcy. Naturalnie, korzystając z oferty komputerów poleasingowych warto pamiętać o tym, żeby korzystać ze sprawdzonych firm. Na stronie aukcje.efl.com.pl, należącej do firmy Aukcje EFL, zajmującej się dystrybucją oraz sprzedażą leasingową można zapoznać się z całym dostępnym asortymentem i przekonać, że to właśnie tam dobrze będzie zrobić taką transakcję. Kupując komputer poleasingowy warto mieć na uwadze takie czynniki jak: szczegółowa specyfikacja sprzętu, gwarancja, możliwość odbioru osobistego, czy zainstalowany system operacyjny oraz inne podzespoły. Komputery poleasingowe są sprzętem używanym i nie powinno się brać modeli starszych niż pięcioletnie.

Dla kogo jest przeznaczona oferta?

Komputery poleasingowe to taka opcja, z której bez wątpienia powinni skorzystać początkujący przedsiębiorcy, którym zależy na dobrym sprzęcie, dostępnym w atrakcyjnej cenie. Zakup leasingowy jest polecany osobom, które chciałyby miećw miarę nowy komputer, w przystępnej cenie. Mniejsze firmy, nie tylko z branży IT oraz prywatni użytkownicy, freelancerzy stanowią świetną grupę docelową, kiedy chodzi o zakup tego rodzaju sprzętu. Spłata ratalna w przypadku nowego sprzętu jest korzystniejsza niż kupno komputera starszego.