Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Kompaktowa i łatwa w montażu główka sterująca do zaworów

 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Alternatywa dla zewnętrznych zaworów elektromagnetycznych

Kompaktowy i inteligentny moduł Alfa Laval ThinkTop D30 to łatwa w montażu, zintegrowana jednostka sterująca przeznaczona do higienicznych zastosowań w przemyśle spożywczym, w tym napojów i mleczarskim oraz farmaceutycznym, kosmetycznym, a także chemii gospodarczej. Ta niezawodna jednostka sterująca stanowi ekonomiczną alternatywę dla konwencjonalnych rozwiązań w zakresie monitorowania i sterowania zaworami.

‎Łatwa w montażu główka do sterowania zaworami

Montaż i konfiguracja przebiegają prosto i szybko, co ogranicza ryzyko wystąpienia awarii podczas odbioru technicznego i produkcji. Moduł został zaprojektowany tak, aby sprostać wyzwaniom rynku w zakresie jeszcze większej użyteczności i prostoty sterowania zaworami. Wystarczy umieścić jednostkę sterującą bezpośrednio na siłowniku zaworu, podłączyć do niej powietrze, a następnie połączyć ją kablem ze sterownikiem PLC. Montaż nie wymaga specjalistycznej wiedzy, żadnych adapterów ani narzędzi, jak również nie ma potrzeby dokonywać regulacji pozycji zwrotnej w regularnych odstępach czasu.

Niezawodne i higieniczne rozwiązanie:

Moduł ThinkTop D30 wykrywa spadek ciśnienia powietrza, który stanowi jedną z najczęstszych przyczyn awarii w procesie. Odporny jest na fizyczne oddziaływania, drgania, uderzenia hydrauliczne, zmiany wartości temperatur oraz nagłe skoki ciśnienia. Jednostka ThinkTop D30 jest wodoodporna oraz zgodna z wymaganiami ochronności wg IP66/IP67, więc zatrzymuje pył, wodę i inne cząsteczki przed dostaniem się do wnętrza głowicy sterującej. Głowicę sterującą można też spłukiwać wodą lub płynem czyszczącym i działanie takie nie ma wpływu na jej pracę. Konstrukcja taka zapewnia najwyższy stopień higieny i skutecznie eliminuje problemy związane z korozją i zewnętrznymi zanieczyszczeniami.

Ważne cechy

Jednostka ThinkTop D30 posiada cyfrowy interfejs ze wskaźnikiem wizualnym na całym jej obwodzie (360 stopni), który umożliwia lepsze monitorowanie sygnałów zwrotnych - przesyłanych z aktywowanego i nieaktywowanego siłownika, takich jak: spadek ciśnienia lub nieszczelność. Dzięki temu osiąga się stabilniejszy proces, lepszą jakość produktów i zmniejszoną liczbę przestojów.

Alfa Laval na świecie

Alfa Laval jest wiodącym na świecie dostawcą specjalistycznych urządzeń i rozwiązań inżynierskich.

Oferowane urządzenia, kompletne linie technologiczne oraz serwis zapewniają naszym Klientom optymalny i bezawaryjny przebieg realizowanych procesów.

Nasze nowatorskie rozwiązania umożliwiają ogrzewanie, chłodzenie, transport i oddzielanie takich produktów jak: olej, woda, chemikalia, napoje, artykuły żywnościowe i farmaceutyki.

Międzynarodowa struktura firmy, obejmująca swym zasięgiem około 100 krajów sprawia, że jesteśmy do dyspozycji naszych Klientów praktycznie na całym świecie.