Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Kilka sposobów na założenie własnego sklepu internetowego

 |  Artykuł partnera  |  Technologia i IT

Własny sklep internetowy może mieć obecnie każdy. To prawda, jeżeli chodzi o technologiczną część przedsięwzięcia. Obecnie bowiem dysponując nawet minimalną ilością kapitału jesteśmy w stanie zaimplementować odpowiednie oprogramowanie na serwerze i tym samym rozpocząć swą przygodę z e-commerce.

Najtańsze sklepy internetowe to te, które wykorzystują darmowe oprogramowanie (osCommerce, Drupal E-commerce, Virtuemart, itp.). Jedyne koszty, jakie poniesiemy w przypadku wyboru tej opcji, to te związane z zakupem domeny oraz hostingiem – nie powinny one przekroczyć 200 zł.

Problem może stanowić tu sama konfiguracja witryny – jeśli nie jesteśmy programistami, to będzie to dla nas trudne i bardzo czasochłonne. Poza tym taki sklep będąc, co tu kryć, produktem masowym zaopatrzony jest wyłącznie w popularne funkcjonalności, gdy więc okaże się, że potrzebujemy czegoś nietypowego, to będziemy w sporym kłopocie.

Innym tanim rozwiązaniem, szczególnie dla nie-programistów, jest założenie sklepu internetowego na jednej z popularnych oferujących tego typu usługi. Roczny abonament za możliwość korzystania z takiego rozwiązania to minimum 200-300zł, choć jeśliby się trochę rozglądnąć, to zapewne udałoby się znaleźć coś tańszego.

Dużym plusem takiego rozwiązania jest to, że odpadają nam koszty związane z konfiguracją witryny, natomiast nierozwiązany pozostaje problem wdrożenia nietypowych rozwiązań. Oczywiście, firma, która udostępniła nam swoje „pudełkowe” rozwiązanie może wprowadzić odpowiednie zmiany, ale bez słonej opłaty raczej się nie obejdzie.

Trzecia opcja to zamówienie sklepu w specjalizującej się w tego typu wdrożeniach agencji interaktywnej. To jednak jest rozwiązanie dla osób, które posiadają większy kapitał na start, gdyż raczej za mniej niż 5-6 tysięcy nikt się nie podejmie realizacji takiej usługi.

Jak zatem widać da się założyć sklep internetowy za niewielkie pieniądze. Niestety, oznacza to również to, iż musimy się pogodzić z faktem eksploatacji produktu standardowego, który niekoniecznie będzie spełniał wszystkie nasze wymagania.