Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Jakie są rodzaje kubków reklamowych? Wybierz idealny gadżet do swojej kampanii marketingowej

Kubki reklamowe
 |  Artykuł partnera  |  Reklama i marketing

W dzisiejszych czasach najczęściej skupiamy się na działaniach marketingowych, prowadzonych w sieci. Oczywiście e-marketing jest istotną częścią kampanii reklamowej, ale nie można zapominać o tradycyjnych nośnikach. Należą do nich kubki reklamowe. W poniższym artykule doradzimy, na jakie kubki warto się zdecydować. Wyjaśnimy też, dlaczego fizyczne nośniki reklamy wciąż odgrywają dużą rolę w marketingu.

Kubki reklamowe z nadrukiem – jakie są rodzaje kubków?

Dostępne są takie kubki reklamowe, jak: 

  • Kubki papierowe – to najtańszy i najbardziej popularny rodzaj kubków reklamowych. Wykonane są z jednorazowego papieru, który nadaje się zarówno do zimnych, jak i ciepłych napojów. Takie kubki znajdują zastosowanie podczas różnego rodzaju eventów oraz imprez masowych, a także przy automatach do kawy. Gładki papier o satynowym wykończeniu to idealna baza dla nadruków reklamowych. 
  • Kubki porcelanowe – są eleganckie i bardzo wytrzymałe. Naniesiony na kubek nadruk jest wyrazisty i estetyczny, a ponadto odporny na ścieranie. Kubki porcelanowe występują w szerokiej gamie kolorystycznej i mogą mieć różne kształty. Można je wykorzystać jako wyposażenie biur, hoteli oraz innych obiektów użytkowych, jak też obdarować nimi kontrahentów. 
  • Kubki ceramiczne (z porcelitu) – kubki ceramiczne są niezwykle popularne. Dostępne są w szerokiej gamie kolorów i kształtów, można je łatwo spersonalizować. Nadruk na kubku jest trwały i odporny na ścieranie. 
  • Kubki „Magic” – to nietuzinkowy rodzaj kubków, ponieważ nadruk pojawia się dopiero po podgrzaniu (gdy naleje się ciepłego płynu). 
  • Kubki emaliowane – pokryte warstwą emalii kubki są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Można ich używać w domu, jak również w plenerze (na przykład na biwaku). 
  • Kubki szklane – tego rodzaju kubki wykonane są z mocnego, wytrzymałego szkła. Stanowią nieodłączny element domowej zastawy. Można je wykorzystać również jako kubki do biura.
  • Kubki termiczne – wyróżniają się tym, że utrzymują ciepło lub zimno napoju przez dłuższy czas. Dostępne są w różnych kolorach i pojemnościach. Można zabrać je ze sobą wszędzie, a co za tym idzie stanowią świetny nośnik reklamy. 
  • Kubki stalowe z karabińczykiem – takie kubki doskonale sprawdzają się w plenerze, można je przypiąć do plecaka i używać na przykład podczas górskich wędrówek. Również na takich kubkach może się znaleźć nadruk reklamowy. 

Jak widać – do wyboru jest wiele różnych rodzajów kubków reklamowych. Wybór konkretnego modelu zależy od tego, do jakich celów jest ci potrzebny gadżet. Kubek dobierz do grupy docelowej. Jeśli taką grupą są osoby aktywne fizycznie, to najlepszym wyborem będzie kubek emaliowany lub termiczny czy z karabińczykiem. 

Dlaczego warto stawiać na kubki reklamowe w swojej kampanii marketingowej? 

Kubki to praktyczne przedmioty codziennego użytku. Stanowią więc idealny sposób na dotarcie do szerokiego grona klientów. Ich powierzchnia pozwala na wyeksponowanie logo firmy lub grafiki reklamowej. To produkt, który można łatwo spersonalizować, jest trwały i estetyczny. Tym samym przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku firmy w oczach klientów.