Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Internetowy bank głosów – jakie nagrania lektorskie można w nim zamówić?

Internetowy bank głosów
 |  Artykuł partnera  |  Reklama i marketing

Internetowy bank głosów to platforma, na której można znaleźć szeroką gamę lektorów oferujących swoje usługi w zakresie realizacji różnych typów nagrań. Jakie nagrania można zamówić za pośrednictwem takiego serwisu?

Nagrania do reklam

Reklama w radiu, telewizji lub mediach internetowych, w tym promocje produktów, reklamy i reklamy marki – w tych celach bank głosów Cofeina Studio - https://www.cofeina.com.pl/ wybierany jest bardzo często. Za jego pomocą można znaleźć lektorów rozpoznawalnych głosach, którzy doskonale nadają się do prowadzenia działań marketingowych. 

Nagrania telefoniczne

Lektor z banku głosów może zrealizować nagrania dla interaktywnych systemów odpowiedzi głosowej (IVR), poczty głosowej i monity telefoniczne dla firm i organizacji. 

Filmy

Narracja do filmów dokumentalnych, filmów edukacyjnych, audiobooków, prezentacji firmowych i kursów e-learningowych – gdy jest potrzebny profesjonalny lektor do filmów, w banku głosów można znaleźć go od ręki.

Animacje

Można też zamówić nagrania głosów dla postaci animowanych w kreskówkach, grach wideo, filmach animowanych i innych projektach multimedialnych. 

Wprowadzenia i zakończenia podcastów

Wprowadzenie i uwagi końcowe do podcastów, pomagające promować markę i tożsamość programu. 

Filmy korporacyjne

Lektor może zrealizować nagrania lektorskie do wewnętrznych filmów korporacyjnych, materiałów szkoleniowych i filmów promocyjnych. 

Nagrania do stacji radiowych

Nakłady lektorskie wykorzystywane do reklamowania stacji radiowych, jinglach, identyfikatorach stacji i promocjach.

Audiobooki

Lektorzy z banków głosów wybierani są wtedy, gdy planowane jest nagrywanie audiobooków, za pomocą których możliwe jest ożywianie literatury za pomocą głosu. 

Wielojęzyczne nagrania

Za pośrednictwem banków głosów mogą być również wyszukani lektorzy biegli w wielu językach dla międzynarodowej publiczności, na przykład w celu realizacji materiałów na szkolenia czy prezentacje. 

Nagrania e-learningowe i szkoleniowe

Lektoraty do kursów online, modułów szkoleniowych i materiałów edukacyjnych – takie materiały również może przygotować lektor z banku głosów działającego online. 

Internetowe banki głosów umożliwiają przeglądanie profili lektorów, słuchanie ich nagrań demonstracyjnych, co pozwala na wybieranie tego, którego styl i głos najlepiej pasują do danego projektu. Następnie za ich pośrednictwem można poprosić o wykonanie wyceny, negocjować warunki i otrzymać profesjonalne nagrania lektorskie dostosowane do konkretnych potrzeb. 

Dostępność lektorów i zakres usług mogą się różnić w zależności od platformy, dlatego dobrym pomysłem jest sprawdzenie wielu opcji w celu znalezienia odpowiedniego lektora do swojego projektu.