Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Wizytówki - co warto o nich wiedzieć?

projekt wizytówki
 |  Artykuł partnera  |  Reklama i marketing

Wizytówki są niemalże standardem w każdej firmie. Są szczególnie istotnym elementem w trakcie spotkań biznesowych, czy też różnego rodzaju wydarzeń branżowych, kiedy chcemy wymienić się kontaktami. Pamiętaj jednak, że o ile własne wizytówki pełnią rolę mocno użytkową, o tyle ogromnie ważnym aspektem jest to, by ich projekt nie pozostał dziełem przypadku. Sprawdź, na co więc zwrócić uwagę zanim zlecisz drukowanie wizytówki i co zrobić, aby stały się skutecznym sposobem na przyciągnięcie uwagi partnerów biznesowych.

  1. Wizytówki - dlaczego warto mieć własną wizytówkę, co powinno się na niej znaleźć?
  2. Projekt wizytówki dla Twojej firmy
  3. Drukowanie wizytówek ma znaczenie

Wizytówki - dlaczego warto mieć własną wizytówkę, co powinno się na niej znaleźć?

Posiadanie własnej wizytówki niesie ze sobą szereg korzyści. Wśród nich jest szybka i skuteczna wymiana kontaktów w trakcie spotkań biznesowych. Można również je wykorzystać np. w trakcie wydarzeń branżowych. Pamiętaj jednak o tym, że o ile możesz zdecydować się na minimalistyczne wersje, jak i te bardziej ozdobne, o tyle zdecydowanie ważniejszym aspektem jest ich identyfikacja wizualna z firmą, jak również umieszczenie najważniejszych informacji.

Wśród nich oprócz nazwy firmy i jej logo należy zamieścić takie dane jak imię i nazwisko, jak również nazwę zajmowanego stanowiska. Nie bez znaczenia pozostają także dane kontaktowe. Wśród nich powinny znaleźć się takie jak przede wszystkim numer kontaktowy, jak również adres e-mail.

Na wizytówce, o ile znajdzie się na to przestrzeń możesz umieścić np. numer NIP czy też REGON. Z dodatkowych informacji mogą znaleźć się także takie jak firmowy slogan, o ile rzecz jasna dane przedsiębiorstwo go posiada.

Tego typu dane powinny zmieścić się zarówno na konfiguracji wizytówek o formatach 85x55, jak i 90x50 mm.

A co z wykończeniem wizytówki? Tutaj możesz postawić na przysłowiowy efekt WOW i wykorzystać potencjał nowoczesności, ale zarazem elegancji. Dobrze sprawdzi się w tej roli folia matowa lub soft touch. W dotyku przywodzą na myśl skórę brzoskwini. Zdecydowanie bardziej lśniący, lustrzany efekt zyskasz wykorzystując folię z połyskiem. Drukowanie wizytówki? Stawiaj na sprawdzone firmy, w tym m.in. https://www.drukomat.pl/wizytowki. Zwracaj uwagę na dodatkowe zabezpieczenie druku. 

Projekt wizytówki dla Twojej firmy

Wizytówka to absolutny niezbędnik dla każdej firmy - niezależnie od tego, czy mowa o jednoosobowej działalności gospodarczej, lokalnym przedsiębiorstwie czy też międzynarodowej korporacji. Należy jednak pamiętać o tym, że jej wygląd nie powinien być dziełem przypadku. Przed zamówieniem konkretnego produktu należy sporo uwagi poświęcić projektowi, którego podstawowym zadaniem jest budowanie wizerunku marki w oczach klientów czy też kontrahentów.

Możesz zdecydować się na jeden z gotowych szablonów lub też stworzyć swój autorski projekt, który będzie zdobił wizytówki składane bądź też te tradycyjne. Należy mieć na uwadze to, aby ich zawartość była nie tylko estetyczna, ale i spójna i przejrzysta. Najważniejsze informacje dotyczące firmy powinny się wyróżniać, dzięki czemu każdy jej posiadacz będzie mógł szybko i łatwo z nich skorzystać np. do nawiązania kontaktu telefonicznego.

Co ciekawe, coraz bardziej popularnymi usługami firm, w których ofercie znajdziemy wydruk wizytówek, są innowacyjne wizytówki z kodem QR. Są one doskonałym przykładem na to, że tradycyjne rozwiązania mogą iść w parze z najnowszymi technologiami i digitalem. Co zyskujesz dzięki takim materiałom reklamowym? Możesz mieć gwarancję, że otrzymasz jeszcze bardziej skuteczny produkt, który pozwoli wynieść Twoje działania marketingowe na jeszcze wyższy poziom zaawansowania. 

Drukowanie wizytówek - ma znaczenie

O ile bardzo istotną kwestą jest taka jak np. wzory wizytówek, jak również to, materiał z którego zostały wykonane (papier ozdobny czy też wizytówki plastikowe), zawsze pamiętaj o tym, aby wybierać sprawdzone i doświadczone drukarnie. Takie działanie gwarantuje, że będziesz zadowolony z efektu końcowego. Nawet najlepszy projekt w duecie z kiepską jakością druku nie będzie prezentować się elegancko.