Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Reklama na samochodzie - jednorazowa inwestycja, która przynosi długotrwałe korzyści

reklama na samochodzie
Źródło zdjęć: elements.envato.com
 |  Artykuł partnera  |  Reklama i marketing

Przemyślana promocja firmy pozwala dotrzeć do nowych klientów i pozytywnie wpływa na rozpoznawalność marki. Dlatego podczas planowania kampanii marketingowych przedsiębiorcy często zastanawiają się, jaka forma reklamy najlepiej sprawdzi się w ich przypadku i pozwoli osiągnąć bardzo dobre rezultaty bez dużych wydatków.

Okazuje się to szczególnie ważne w przypadku małych i średnich firm z ograniczonym budżetem. Wówczas godnym uwagi pomysłem jest reklama na samochodzie, która należy do jednorazowych i niezwykle skutecznych inwestycji. Jakie są jej największe zalety?

Dlaczego warto zainwestować w reklamę na samochodzie?

Starannie zaprojektowana reklama na firmowym samochodzie to idealny pomysł na mobilną formę promocji. Oznakowanie auta to jednorazowy wydatek, który nie wymaga częstych poprawek, jeśli jest dobrze wykonany. Ponadto przemyślana grafika zwraca na siebie uwagę i pomaga w zdobyciu nowych klientów — nawet wtedy, gdy stoisz na parkingu lub w korku. Dlatego na folii oklejającej warto umieścić nie tylko logo firmy i najważniejsze informacje dotyczące jej działalności, ale także dane kontaktowe czy adres strony internetowej, dbając o to, by były czytelne i dobrze widoczne.

Wysokiej jakości reklama na samochodzie świetnie sprawdzi się u osób, które prowadzą mobilną działalność lub często podróżują na różnego rodzaju spotkania, konferencje czy targi. Wówczas im więcej poruszania się autem, tym większy zasięg promocji. Warto przy tym wspomnieć, że mimo dużego grona potencjalnych odbiorców przedsiębiorcy nie muszą martwić się dodatkowymi kosztami, które w przypadku pozostałych form reklamy wiązałyby się z koniecznością wynajęcia billboardu, drukiem ulotek czy banerów.

oklejanie samochodów

Jak reklama na samochodzie wpływa na pozytywny odbiór marki?

W porównaniu do pozostałych popularnych sposobów reklamy oznakowanie samochodu należy do stosunkowo ekologicznych rozwiązań — szczególnie w przypadku aut hybrydowych lub elektrycznych. Taka folia nie generuje dodatkowych odpadów i jest nieinwazyjna. Dzięki temu ma minimalny wpływ na środowisko. Ponadto w przeciwieństwie do billboardów reklama na samochodzie nie wpływa negatywnie na otaczający ją krajobraz, a u odbiorców przy przemyślanym projekcie tworzy przede wszystkim przyjemne skojarzenia.

Co więcej, taka forma reklamy zapewnia wiele możliwości projektowych. Przedsiębiorcy mogą zdecydować się na oklejenie nie tylko osobowych aut, ale także większych busów, autobusów czy ciężarówek. Dzięki temu logo i dane kontaktowe firmy będą jeszcze lepiej widoczne. Ponadto na takiej grafice można umieścić dodatkowe hasła czy obrazki zwracające na siebie uwagę i zapadające w pamięci odbiorców. 

Warto przy tym zadbać o wysoką jakość druku i upewnić się, że lakier, na którym znajdzie się folia, jest w bardzo dobrym stanie. Dzięki temu grafika wytrzyma w nienaruszonej formie bardzo długi czas. Sprawną realizację zaawansowanych projektów może zaoferować drukarnia, która korzysta z profesjonalnych materiałów. W efekcie kolory na folii nie blakną i równie dobrze prezentują się na żywo, co na projektach.