Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Indywidualne rozwiązania w produkcji – płytki PCB na zamówienie

PCB
Źródło zdjęć: pixabay.com
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Obwody drukowane są niezastąpionym elementem urządzeń elektronicznych. Znajdziemy je w każdej branży, która korzysta z dobrodziejstw współczesnej techniki. Z tego względu tak ważna jest jakość płytek PCB na zamówienie, która ma wpływ na funkcjonalność i żywotność aparatur, akcesoriów, maszyn i innych.

Rola płytek PCB w elektronice

Obwód drukowany to inaczej układ otworów oraz przewodzących elementów miedzianych, które znajdują się na podłożu dielektrycznym. Płytka PCB jest bazą dla układów elektronicznych, takich jak mikroprocesory, tranzystory, diody czy kondensatory. Obwód drukowany w związku z tym odpowiada m.in. za prawidłowe połączenie elektryczne między wspomnianymi elementami. W Techno-Service S.A. TS PCB produkujemy obwody drukowane jednostronne, dwustronne i wielowarstwowe, które powstają na bazie laminatów FR4, Rogers oraz aluminiowych.

Techno-Service S.A. TS PCB - dlaczego warto?

W Techno-Service S.A. TS PCB (zobacz: https://tspcb.pl/) stawiamy na wysoką jakość, aby nasze produkty sprostały założeniom projektowym i oczekiwaniom zamawiającego. Jesteśmy obecni w tej branży już od 40 lat. W tym czasie realizowaliśmy zamówienia dla różnorodnych branż. Swoim doświadczeniem służymy polskim oraz zagranicznym klientom. W Techno-Service S.A. TS PCB inwestujemy w najnowocześniejsze technologie produkcji. Nasz park maszynowy o powierzchni ponad 3700 m2 to ponad 200 maszyn, które pozwalają na produkcję płytek PCB, zgodnych ze standardami branżowymi i oczekiwaniami naszych klientów. Jednocześnie proces prowadzony jest z poszanowaniem środowiska naturalnego - spełniamy wymagania dotyczące substancji niebezpiecznych oraz normy bezpieczeństwa, takie jak RoHS, ELV czy WEEE. Ponadto optymalizujemy zużycie materiałów, a także kontrolujemy generowanie odpadów.

Terminy realizacji

Płytki PCB na zamówienie w Techno-Service S.A. TS PCB mogą być wyprodukowane już po 24 godzinach od momentu przyjęcia zamówienia w dni robocze. Doskonale rozumiemy, że w procesie produkcyjnym dokładny plan logistyczny jest niezbędny, aby tworzyć urządzenia elektroniczne w wymaganym terminie. Dlatego oferujemy naszym klientom zarówno standardowe, jak i przyspieszone czasy realizacji - od 24 godzin do 10 dni roboczych, przy czym 10 dni to standardowy termin realizacji bez dodatkowych opłat.

Jakość potwierdzona testami

Obwody drukowane są istotnym komponentem urządzeń elektronicznych, gdyż odpowiadają za ich funkcjonalność, dlatego jakość płytki PCB na zamówienie musi być zweryfikowana. W Techno-Service S.A. TS PCB dbamy o to poprzez testy jakości. W naszej firmie PCB testujemy optycznie oraz elektrycznie. Testowanie optyczne (AOI) pozwala na detekcję takich usterek, jak zwarcia i rozwarcia, przesunięcia otworów, występowanie przewężeń i pogrubień ścieżek przewodzących, zbyt grubą metalizację, przetrawienia i niedotrawienia oraz zarysowania powierzchni obwodu drukowanego. Ponadto tester optyczny wykorzystuje się w wypadku badania jakości odwzorowania mozaik z klisz w dużych seriach produkcyjnych. Testowanie elektryczne natomiast umożliwia wykrycie defektów mozaik - są to między innymi uszkodzenia w postaci zwarć oraz rozwarć pomiędzy różnymi sieciami.