Skip to main content

© BizNews. Wszelkie prawa zastrzeżone


Garnet - wszystko co powinieneś wiedzieć o cięciu strumieniem wody

przemysł ciężki
Źródło zdjęć: pixabay.com
 |  Artykuł partnera  |  Przemysł

Specjalistyczne potrzeby klientów, takie jak piaskowanie i czyszczenie rur oraz wodociągów wymagają specjalistycznych rozwiązań. Jednym z nich jest niewątpliwie stosowanie garnetu w szeroko rozumianym przemyśle ciężkim. Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa, które na co dzień korzysta z garnetu, to warto przeczytać ten artykuł do końca, aby dowiedzieć się o rodzajach garnetu do piaskowania oraz do cięcia wodą. Co więcej, z tego artykułu dowiesz się również gdzie warto kupić garnet w dobrej cenie. 

 1. Jaki garnet nadaje się do piaskowania?
 2. Jaki garnet jest wykorzystywany do cięcia strumieniem wody w maszynach typu waterjet?
 3. Gdzie warto kupić garnet do cięcia strumieniem wody?
 4. Jakie są zalety zakupu garnetu do cięcia strumieniem wody przez internet? 

Jaki garnet nadaje się do piaskowania?

Piaskowanie jest czynnością specjalistyczną, która wymaga niecodziennego materiału. Do szlifowania powierzchni możemy użyć następujących materiałów typu garnet:

 • Garnet Mesh 20/40 - są to najgrubsze ziarna, które są obecnie dostępne na rynku. Produkt idealnie sprawdzi się do czyszczenia zbiorników i rurociągów, naprawy statków oraz mostów, malowania przemysłowego. Co więcej, ścierniwo sprawdzi się również w filtracji wody w oczyszczalniach ścieków.
 • Garnet Mesh 30/60 - jest to uniwersalny garnet, który możemy użyć w pneumatycznej obróbce. Garnet ułatwi czyszczenie zbiorników i rurociągów, malowanie powierzchni stalowych i aluminiowych oraz czyszczenie statków.
 • Garnet do piaskowania Mesh 80 - jest to produkt stosowany do cięcia wodą oraz piaskowania. Jest to produkt najwyższej jakości.
 • Garnet Mesh 200 - jest to bardzo drobny pył, który przydaje się do renowacji budynków zarówno na mokro, jak i na sucho. Zastosowanie ścierniwa znajdziemy również w czyszczeniu cegły.

Jaki garnet jest wykorzystywany do cięcia strumieniem wody w maszynach typu waterjet?

Aby jakość cięcia była najbardziej precyzyjna warto wybrać garnet o najwyższej jakości cięcia. Oto niektóre przykłady takich garnetów:

 • Garnet Mesh 80 GMA - jest to najlepszy garnet obecnie dostępny na rynku. Jest to idealny produkt do cięcia grubych materiałów. Produkt charakteryzuje się niską zawartością pyłów. 
 • Garnet do cięcia wodą Mesh 80 Pink oferuje wysoką jakość ciętych materiałów, dużą prędkość cięcia oraz niską zawartość pyłów. 
 • Ścierniwo do waterjet Mesh 240 - produkt charakteryzuje się drobnymi ziarnami, które gwarantują największą precyzję cięcia. Garnet zawiera również niską zawartość pyłów.
 • Garnet Mesh J80A - jest to garnet kruszony, który składa się z ostrych ziaren, które pomagają uzyskać wysoką prędkość cięcia. W składzie produktu znajdziemy raczej większe ilości grubszych ziaren. 

Gdzie warto kupić garnet do cięcia strumieniem wody?

Każdy z opisanych wyżej produktów można zakupić w renomowanym sklepie internetowym. Jest to bezpieczne miejsce, gdzie możemy zrobić zakupy w szybkim czasie. Dostawa produktów jest możliwa pod wskazany adres lub bezpośrednio do paczkomatu i nie zajmuje dużo czasu. 

Jakie są zalety zakupu garnetu do cięcia strumieniem wody przez internet?

Jeśli wybierzesz zakup garnetu w jednym z sklepów internetowych zyskasz naprawdę sporo. Większość sklepów oferuje:

 • darmową wysyłkę, gdy koszt twoich produktów przekroczy 200 zł
 • ekspresową wysyłkę pod wskazany adres lub do paczkomatu
 • fachowe doradztwo - klient może zadzwonić lub napisać do sklepu internetowego, aby otrzymać informację na temat odpowiedniego produktu